Policja w Kanadzie wydała ostrzeżenie przed oszustwem podatkowym związanym z Bitcoinem, gdy ponad 40 mieszkańców regionu York padło ofiarą oszustów

 

 

 

09.11.2017

Według raportu CBC News, policja regionalna w Yorku stwierdziła, że ​​ofiary straciły w wyniku oszustwa aż 340 000 dolarów kanadyjskich (267 000 USD).

Oszuści, którzy określili się jako pracownicy Kanadyjskiej Agencji Revenue, grozili ofiarom aresztowaniem za niezapłacone podatki, jeśli nie wyślą środków za pomocą bankomatów z Bitcoinami.

Rzecznik policji w Yorku, Rob Vingerhoets, powiedział, że bankomaty Bitcoin są “zgodne z prawem” i że można wyśledzić oszustów lub nawet odzyskać utracone pieniądze.

Według danych policyjnych w ostatnich miesiącach odnotowano wzrost liczby takich oszustów. Świadomość publiczna jest jedynym sposobem na walkę z takimi oszustwami w przyszłości, powiedział Vingerhoets, dodając: “Naszą główną strategią […] jest powstrzymanie ludzi od stania się ofiarami”.

Policja z Yorku umieściła ulotki w pobliżu bankomatów Bitcoin, aby informować mieszkańców i obywateli o potencjalnych oszustwach – dodano w raporcie.