Kanadyjski Komitet Finansowy Izby Reprezentantów zarekomendował rządowi rozpoczęcie regulacji kryptowalut, aby zapobiec praniu pieniędzy

 

19.11.2018

 

Komitet ds. Finansów Izby Kanadyjskiej zasugerował, że kryptowaluty powinny być regulowane podczas przeglądu ustawy o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (PCMLTFA), która ma miejsce raz na pięć lat.

Komisja odbyła 18 posiedzeń na przegląd PCMLTFA, który rozpoczął się w lutym. W wyniku przeglądu komitet zaproponował rządowi trzy sposoby regulacji kryptowalut.

Pierwsze zalecenie polega na kontrolowaniu wymiany z fiat na kryptowalutę, określając podmiot prowadzący wymianę jako firmę świadczącą usługi pieniężne.

To zalecenie jest zgodne z projektem nowej regulacji kryptowalutowej opublikowanej w Kanadzie w dniu 9 czerwca. Nowe rozporządzenie zawarte w projekcie definiuje giełdy kryptowalut i podmioty przetwarzające płatności jako firmy świadczące usługi pieniężne.

W Kanadzie takie firmy podlegają ścisłym wytycznym w zakresie sprawozdawczości finansowej i muszą być zgodne z PCMLTFA.

Druga rekomendacja komitetu polega na tym, że rząd wymaga licencji od giełdy kryptowalutowej podobnej do nowojorskiej BitLicense. W artykule cytowane są sugestie doradcy finansowego IJW & Co.:

Transakcje kryptowalutowe mogą być wykorzystywane przez strony, aby szybko przenosić duże ilości dóbr poza granicami, a regulowanie będzie dotyczyło przestrzeni kryptowalutowej.

Ostatnią rekomendacją wydaną przez komitet dla rządu jest uregulowanie portfeli przechowujących kryptowaluty, aby ułatwić śledzenie. Rząd musi odpowiedzieć na zalecenia w Izbie Gmin za 120 dni.

Źródło obrazu: 123rf.com