Kandydat na prezydenta USA Gary Johnson powiedział, że mógłby rozważyć udzielenie odpustów kilku skazańcom, którzy dopuścili się głośnych włamań oraz przestępstw związanych z komputerami. Jako przykład wymienił trzy nazwiska: Ross Ulbricht, Edward Snowden i Chelsea Manning.

 

W 2015 roku założyciel Silk Road Ross Ulbricht został skazany za hakowanie opłat za leki, które zyskały znaczną popularność jako pierwszy darknet dla osób do kupna i sprzedaży nielegalnych produktów w internecie takich jak narkotyki i broń.

 

W 2013 roku amerykański analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego został oskarżony o naruszenie ustawy o szpiegostwo, po roku wydał szereg dokumentów agencji dziennikarzom. Obecnie mieszka w Rosji, gdzie przyznano mu azyl tymczasowy.

 

Były gubernator Nowego Meksyku stwierdził ostatnio jednak, że mógłby rozważyć przebaczenie Snowdonowi. W oświadczeniu Joe Hunter powiedział, że wielokrotnie rozważał przebaczenie Edwardowi Snowdenowi ponieważ jego działania w rzeczywistości nie wyrządziły żadnej szkody pracownikom wywiadu USA.

 

Obecnie USA ma najwyższy wskaźnik pozbawienia wolności na świecie. Na przykład Jeremy Hammond został skazany na 10 lat za włamanie. Gubernator Johnson uzna to za skandal, że USA ma najwyższy wskaźnik uwięzienia w rozwiniętym świecie.

 

Oczywiście kandydat na prezydenta Demokratów Hillary Clinton i republikański nominowany na prezydenta Donald Trump w końcowych etapach wyborów prezydenckich również mówili o tym że będą rozważać czy niektórzy z przestępców otrzymają odpust w przyszłości czy spędzą resztę swojego życia w więzieniu.

 

 

01.08.2016