Przygotowaliśmy dla Was, krótkie porównanie kantorów BTC w Polsce

 

 

 

W ostatnim czasie na rynku kryptowalut zaczęło dziac się trochę zmian, głównie za sprawą ich kapitalizacji, która wyniosła już ponad 64 miliardy dolarów (stan na 18.05.2017). Wraz ze wzrostem kapitalizacji zaczęły wzrastać ceny poszczególnych kryptowalut. Z tego powodu porównamy ceny za 1 BTC w kantorach, w których sprawdzenie cen zakupu i sprzedaży jest najprostsze, i które wg nas są największe.

 

Obecnie najtańszą ofertę na rynku posiada kantor Coinroom.com – cena za 1 BTC = 7000.31zł – nowy, prężnie rozwijający się gracz na rynku, który posiada także giełdę. Jako jedyny w Polsce oferuje dostępność 5 walut cyfrowych – BTC, DASH, XMR, ETH oraz LTC. Poziom utrzymują także w dziale obsługi klienta – szybka, precyzyjna pomoc ze strony pracowników, sprawny konakt, płynne realizowanie transakcji oraz wiele metod możliwości kontaktu to jedynie niektóre z ich wielu zalet. Harmonia ptrzeby ciągłego rozwoju i stawiania klienta na pierwszym miejscu, oby tak dalej. Kapitał zakładowy 100000zł. Spółka z o.o. w Polsce.

 

Drugim w kolejności kantorem jest Bitcantor.com – cena z 1 BTC = 7035.57zł – kantor polskiej giełdy Bitbay. Oferuje szybkie wpłaty przez Dotpay, wypłaty na bankomat czy poprzez Bluemedia. Bardzo dobry kontakt z klientem, niezależnie od formy kontaktu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny 24h na dobę. Spółka limited w Wielkiej Brytanii z kapitałem 1000 GBP.

 

Podium zamyka Cryptoins.com – cena za 1 BTC = 7036.24zł – stary kantor oferujący kupno i sprzedaż BTC, szybkie wpłaty przez Sofort tylko dla zweryfikowanych użytkowników, ograniczone limity zakupu i sprzedaży, szybkie wypłaty przez Zpay czy Skycash. Dobry poziom obsługi klienta, niestety tylko przez formularz. Spółka limited w Wielkiej Brytanii z kapitałem 1000 GBP.

 

Czwarte miejsce zajmuje InPay.pl – cena za 1 BTC = 7040,00zł – czyli jeden ze starszych zawodników na rynku, oferujący zarówno sprzedaż jak i zakup BTC. Dobra obsługa klienta poprzez telefon, adresy mailowe czy formularze. Szybkie wpłaty przez Bluemedia, wypłaty również na bankomat. Doładowania Orange czy T-mobile. Społka akcyjna w Polsce z kapitałem zakładowym 100000zł.

 

Porównanie zamyka 4coins.pl – cena za 1 BTC = 7110zł – stary kantor oferujący kupno i sprzedaż. Poziom obsługi klienta jest jednak na średnim poziomie, gdyż często wstrzymują transakcje, chociaż kontakt przez e-mail i formularz kontaktowy są na dobrym poziomie. Cena bardzo stabilna, nie zmieniała się przez cały czas obserwacji strony, a nawet czas pisania artykułu.

 

Kantoru Bitpayo.com nie zawiaramy w tym zestawieniu, ponieważ nie da się dokładnie obliczyć ceny za 1 BTC, a podana na stronie głównej cena różni się od końcowej, którą ostatecznie otrzymuje się pod koniec zwierania transakcji.

 

Ceny na większości kantorach zmieniają się mniej więcej co kilka, kilkanaście sekund w związku z tym ich miejsca są również zmienne. Nie uwzględniliśmy też kantorów mniejszych albo mniej znanych czy też z transakcjami gotówkowymi.

 

 

Coinroom.com               7000.31zł

Bitcantor.com                 7035.57zł

Cryptoins.com                7036.24zł

Inpay.pl                          7040.00zł

4coins.pl                         7110.00zł

Bitpayo.com                   Brak danych

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

18.05.2017