Przygotowaliśmy dla Was, krótkie porównanie kantorów BTC w Polsce

 

 

Kantorów w Polsce mamy już coraz więcej. W związku z dużą konkurencją jakość obsługi, ceny, funkcjonalności są na coraz lepszym poziomie. Porównamy te naszym zdaniem największe i te gdzie łatwo jesteśmy w stanie sprawdzić ceny zakupu bądź sprzedaży. Kantory BTC

 

Najtańszy jest obecnie kantor Bitpayo.com, niestety dotyczy to tylko zakupu BTC. Nie oferują sprzedaży. Dobry poziom obsługi klienta przez adresy mailowe oraz formularz. Szybkie wpłaty przez Dotpay. Kapitał zakładowy 5000zł. Spółka z o.o. w Polsce.

 

Drugi kantor z najlepszymi cenami obecnie to Coinroom.com, nowy kantor w połączeniu z giełdą, który oferuje aż 5 walut cyfrowych na kantorze jako jedyny w Polsce – BTC, XMR, DASH, ETH, LTC. Oferuje zarówno sprzedaż jak i kupno walut, wpłaty ekspressowe poprzez Dotpay i Tpay oraz wpłaty z poczty z rachunków bankowych. Bardzo dobry poziom obsługi klienta, infolinia, czat na stronie, formularze kontaktowe, Facebook, adresy mailowe. Nie wstrzymują transakcji po kilka dni jak niektóre pozostałe ani nie odpowiadają na maila po 12h. Zobaczymy jak się rozwinie. Kapitał zakładowy 100000zł. Spółka z o.o. w Polsce.

 

Trzecim kantorem pod względem ceny jest jeden z najstarszych Inpay.pl oferujący zarówno sprzedaż jak i zakup BTC. Dobra obsługa klienta poprzez telefon, adresy mailowe czy formularze. Szybkie wpłaty przez Bluemedia, wypłaty również na bankomat. Doładowania Orange czy T-mobile. Kapitał zakładowy 100000zł. Społka akcyjna w Polsce.

 

Kolejnym kantorem pod względem ceny jest kantor polskiej giełdy Bitbay – Bitcantor.com, powstały niedawno, oferujący szybkie wpłaty przez Dotpay, wypłaty na bankomat czy poprzez Bluemedia. Bardzo dobry poziom obsługi klienta poprzez infolinię, czat na stronie, adresy mailowe, formularz przez 24h na dobę. Spółka limited w Wielkiej Brytanii z kapitałem 1000 GBP.

 

Następnym kantorem pod względem ceny jest Cryptoins.com, stary kantor oferujący kupno i sprzedaż BTC, szybkie wpłaty przez Sofort tylko dla zweryfikowanych, ograniczone limity zakupu i sprzedaży, szybkie wypłaty przez Zpay czy Skycash. Dobry poziom obsługi klienta, niestety tylko przez formularz. Spółka limited w Wielkiej Brytanii z kapitałem 1000 GBP.

 

Ostatnim kantorem pod kątem ceny jest 4coins.pl, stary kantor oferujący kupno i sprzedaż BTC. Niestety często wstrzymujący mocno transakcje. Oferujący szybkie wpłaty przez Dotpay. Cena zakupu BTC jak pisaliśmy ten artykuł przez 30minut nie zmieniła się.  Dobry poziom obsługi klienta przez adres mailowy oraz formularz. Kapitał zakładowy 5000zł. Spółka z o.o. w Polsce.

 

Ceny na większości kantorach zmieniają się mniej więcej co kilka, kilkanaście sekund w związku z tym ich miejsca zmieniały się bo pewnie zależą od różnych zmiennych. Nie uwzględniliśmy też kantorów mniejszych albo mniej znanych czy też z transakcjami gotówkowymi.

 

Badanie ceny miało miejsce w dniu 13.04.2017 o godz. 10:44:20 i uwzględnia zakup 1 BTC.

Bitpayo.com                     4692,60 zł

Coinroom.com                 4811,09 zł

Inpay.pl                            4818,00 zł

Bitcantor.com                   4827,70 zł

Cryptoins.com                  4875,56 zł

4coins.pl                           4923,00 zł

 

13.04.17