Po raz pierwszy w historii, kapitalizacja Bitcoina, a więc iloczyn jego kursu i ilości akcji, przekroczył 20 miliardów dolarów

 

 

Rok 2017 zagwarantował posiadaczom Bitcoina dużo emocji, bo z jednej strony najbardziej popularna na świecie kryptowaluta osiągała rekordowe wartości, a z drugiej potrafiła zaszokować wahaniami, które wstrzymywały akcje serca jej zwolenników na całym świecie. W momencie pisania tego artykułu, wartość Bitcoina jest o około dwadzieścia dolarów niższa niż rekordowego trzeciego marca bieżącego roku.

 

Napełniać optymizmem może również informacja od CoinMarketCap, według którego w ciągu ostatnich 24 godzin przehandlowano 109,320 Bitcoinów. Przy 16,2 miliona jednostek tej kryptowaluty, które aktualnie znajdują się w obiegu, jedno z najbardziej wartościowych dóbr technologicznych wyceniane jest na ponad 20,6 miliarda dolarów. Stawiając Bitcoina naprzeciwko pozycji z klasyfikacji M1, zajmuje on lokatę 66, zostawiając za sobą między innymi Bułgarię czy Kubę.

 

Dobrze, lepiej, Bitcoin

 

Nic dziwnego, że po dwukrotnym wzroście ceny Bitcoina, jaki zanotowano w zeszłym roku, najpopularniejsza kryptowaluta najpierw przekroczyła 15 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej 28 grudnia 2016 roku, kiedy to „pękła” magiczna wartość 1000 dolarów za sztukę, teraz osiągając pod tym względem kolejny krok milowy.

 

I co prawda po zawierusze na rynku chińskim, gdzie po interwencji banku centralnego zaczęto dokładniej przyglądać się Bitcoinowi, waluta ta straciła nieco swojego pędu, ale i te przeciwności losu zostały pokonane. Bitcoin pozostaje więc wolny od wpływu Ludowego Banku Chin, a na tamtejszym rynku powstały nowe platformy oferujące handel tą walutą.
2 marca Bitcoin osiągnął jeden ze swoich największych sukcesów, czyli przekroczenie wartości parytetu złota, co zwróciło na niego uwagę inwestorów, którzy dotychczas pozostawali sceptyczni. Teraz coraz więcej z nich decyduje się na ulokowanie swojego kapitału właśnie w tej kryptowalucie, co pozytywnie wpłynęło i na konkurentów Bitcoina. Ethereum, druga największa kryptowaluta na rynku, osiągnęła niedawno 2 miliardy dolarów kapitalizacji, Dash – numer trzy – 329 milionów dolarów.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

09.03.2017