Nowe szczegóły dotyczące współpracy Starbucks z amerykańską platformą kryptowalutową Bakkt sugerują, że gigant branży gastronomicznej zaakceptuje płatności oparte na Bitcoinie

 

05.03.2019

 

Starbucks, znany jako jeden z główynch partnerów firmy Bakkt, ma wspierać nowe oprogramowanie, które pozwoli klientom w USA na płacenie za produkty przy użyciu Bitcoina.

Żadna kryptowaluta nie zostanie przy takiej transakcji przetworzona przez łańcuch, ponieważ krypto zostanie natychmiast zamienione na walutę fiducjarną.

Wciąż w końcowych fazach przed wydaniem, Bakkt zamierza stać się główną platformą dla inwestorów chcących uzyskać ekspozycję na waluty wirtualne. Wśród jego planów jest emisja fizycznie dostarczanych kontraktów futures na Bitcoina, zaplanowanych na późniejszy czas w tym roku, w zależności od zgody organów nadzoru.

Starbucks początkowo zaprzeczał jakimkolwiek sugestiom, że jego wkład firmy przełoży się na możliwość zakupu kawy za BTC. Teraz okazuje się, że firma ma znaczny kapitał własny w Bakkt, a w zamian będzie pośrednio akceptować płatności krypto.

Bakkt ma do czynienia z ciągłymi opóźnieniami w swojej początkowej fazie, ponieważ kierownictwo podkreśla potrzebę pełnej zgodności z przepisami. Starbucks ma aktywować płatności krypto dopiero po pełnym uruchomieniu platformy.

Źródło obrazu: 123rf.com