KFC Canada wprowadziła nowy element menu, tzw. Bitcoin Bucket, który klienci mogą kupować wyłącznie za pomocą Bitcoina

 

 

 

12.01.2018

KFC Canada ogłosiła nową promocję przez Twitter 11 stycznia:

Jasne, nie wiemy dokładnie, czym są Bitcoiny, ani jak działają, ale nie powinno to być między wami a lubiącym dobrego kurczaka.

Bitcoin Bucket, który sprzedawany jest za równowartość 20 dolarów kanadyjskich w Bitcoinie, zawiera dziesięć kurczaków, frytki, średni napój, sos i dwa dipy. Obywatele kanadyjscy mogą zamówić dostawę Bitcoin Bucket za pośrednictwem strony internetowej Colonel & Co.

KFC Canada wydała również promocyjny film wideo na żywo z Facebooka dla Bitcoin Bucket, a także grafikę przedstawiającą wiadro kurczaków z KFC, aktualizując co 5 minut kurs w czasie rzeczywistym przez prawie 4 godziny. Jeden Bitcoin Bucket kosztuje około 0.001 Bitcoina.

W podobnym programie PR-owym, 9 stycznia, Kodak ogłosił swoje ICO na własną kryptowalutę, KodakOne. KodakOne podobno będzie używany do rejestrowania i licencjonowania obrazów na nowej platformie KodakOne.

Bitcoin wszedł również do branży fast food w lipcu 2017 r., kiedy niemiecka firma dostarczająca żywność, Lieferando, zaczęła akceptować Bitcoina w zamówieniach. Niedawno, w sierpniu 2017 r. Burger King w Rosji wprowadził własną wirtualną walutę Whoppercoin, którą można wykorzystać w ramach programu lojalnościowego dla klientów.