01.12.2017

 

ICOBox, wiodący dostawca rozwiązań stałych cen SaaS ICO założony na początku 2017 roku, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy swojej działalności pomógł swoim klientom zebrać powyżej 200 milionów USD za pośrednictwem ICO. A to nie wszystko – wiele ICO wciąż jest w toku, więc ostateczna suma będzie jeszcze wyższa.

Chociaż pojawienie się technologii ICO znacznie uprościło i usprawniło proces znajdowania zwolenników, nadal wymaga znacznych zasobów. Aby rozwiązać ten problem, ICOBox niedawno przeprowadził własny ICO, aby pozyskać fundusze na pokrycie kosztów ICO obiecujących, ale niedofinansowanych start-upów. Te startupy będą następnie uruchamiać swoje ICO za pomocą narzędzi opracowanych przez ICOBox. W zamian firma otrzymuje pewną liczbę nowo wybitych tokenów.

Do tej pory ICOBox współpracował z ponad 30 firmami. Najlepsze wyniki ICO osiągnęła firma Paragon, która stosuje technologię blockchain w branży konopi indyjskich. Ich innowacyjny pomysł znalazł swoją publiczność: od wrześniowej premiery ICO Paragonu, firma sprzedała ponad 70 milionów tokenów, które początkowo wyceniane były na 1 $ za token. Chociaż ostateczna kwota nie została jeszcze publicznie ogłoszona, rozsądne jest oszacowanie, że ich wyniki finansowe będą warte odnotowania.

Dzięki własnemu ICO, ICOBox sprzedał tokeny o wartości 40 milionów USD. Jest to drugi najlepszy wynik na liście udanych projektów firmy. Trzecim numerem na liście jest Micromoney, firma, która pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy nie korzystają z banków. Wykorzystuje ona technologię blockchain do ustalenia zdolności kredytowej klienta w ciągu zaledwie 15 minut. Zebrano ponad 13 milionów dolarów.

Obecnie działa sześć ICO klientów ICOBox. Niektóre z tych sprzedaży przekroczyły już 20 milionów dolarów. Na przykład Universa, dostawca superszybkich, tanich i bezpiecznych narzędzi do tworzenia inteligentnych kontraktów i aplikacji przy użyciu własnego blockchainu, osiągnął tę liczbę zaledwie w pierwszych trzech godzinach swojego ICO. Universa sprzedała dotychczas żetony warte 22 miliony dolarów.

Wśród innych udanych trwających ICO jest luksemburski krypto-bank Cyber Trust, któremu udało się zebrać blisko 19 milionów dolarów tylko w pierwszej rundzie. Ich ICO wciąż działa i oczekuje się, że odniesie duży sukces ze względu na wysoki popyt, również wśród graczy instytucjonalnych.

Klient ICOBox, Crypterium, kryptograficzny bank wypełniający lukę między światem fizycznym i kryptograficznym, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm, sprzedał żetony warte 18 milionów dolarów, osiągając 7,5 miliona dolarów w pierwszym dniu sprzedaży, która potrwa do 13 stycznia 2018 roku.

Średnia kwota zebrana przez klientów ICOBox za pośrednictwem sprzedaży tokenów wynosi 19 milionów USD.

“W ciągu pięciu miesięcy od powstania ICOBox ewoluowaliśmy od obiecującego startupu do poważnego międzynarodowego biznesu, a 84 pracowników pracuje w 3 biurach na 3 kontynentach” – mówi Mike Raitsyn, współzałożyciel ICOBox. “W minionym miesiącu wprowadziliśmy dwie nowe usługi – radę doradczą i relacje inwestorskie, nasze usługi PR i marketingowe również były wielkim hitem – wiemy, jak zrobić ICO we właściwy sposób – upewniając się, że jest w pełni legalny, kompetentny i odnosi sukcesy “- podsumowuje.

Keith Teare, współzałożyciel TechCrunch i doradca ICOBox, jest bardzo optymistycznie nastawiony do pracy zespołu: “Od samego początku było dla mnie oczywiste, że ICOBox wymyślił bardzo ważny i aktualny pomysł, ale pierwsze wyniki przekroczyły nawet moje oczekiwania. Wielu z ich klientów wprowadza na rynek zupełnie nowe produkty i usługi, zmieniając świat, w którym żyjemy, przed naszymi oczami.”

ICOBox jest obecnie wiodącym na świecie dostawcą ICO, oferującym swoim klientom szeroką gamę niedrogich pakietów Turnkey i niestandardowych usług, w tym rozwiązań prawnych, technologicznych i marketingowych.