Amerykańska firma technologiczna Kodak ogłosiła, że ​​uruchomi własną kryptowalutę, planując zorganizowanie pierwszego ICO pod koniec stycznia

 

 

 

10.01.2018

W oficjalnym komunikacie Kodak powiedział, że kryptowaluta będzie stanowić podstawę “zaszyfrowanej, cyfrowej księgi prawa własności dla fotografów”. Kodak współpracuje z firmą o nazwie WENN Digital.

Chodzi o to, aby fotografowie mogli korzystać z nadchodzącego blockchainu Kodaka w celu rejestracji dzieł, a “KODAKCoin” funkcjonowałby jako medium wymiany na platformie. Użytkownicy mogą otrzymywać płatności w kryptowalutach, a także płacić za prawa, zgodnie z danymi firmy.

Oznacza to, że ​​Kodak po raz pierwszy ujawnił swoje zainteresowanie wspomnianą technologią. Firma jest prawdopodobnie najlepiej znana ze swoich produktów związanych z fotografią, choć bankructwo i późniejsze ożywienie w 2013 r. skłoniło firmę do bardziej aktywnego skupienia się na druku i filmie cyfrowym. CEO firmy Kodak, Jeff Clarke, powiedział w oświadczeniu:

Dla wielu w branży technologicznej “blockchain” i “kryptowaluta” to gorące hasła, ale dla fotografów, którzy od dawna walczą o kontrolę nad swoją pracą i sposobem jej użycia, te hasła są kluczem do rozwiązania tego, co było nierozwiązywalne Problem: Kodak zawsze dążył do demokratyzacji fotografii i przyznawania praw autorskich licencjobiorcom, dzięki czemu społeczność fotograficzna jest innowacyjnym i łatwym sposobem na zrobienie tego właśnie.

W chwili obecnej nie jest jasne, ile Kodak zamierza uzyskać za pośrednictwem ICO, ale firma stwierdziła, że ​​sprzedaż tokenów – zaplanowana na 31 stycznia – będzie dostępna dla akredytowanych inwestorów z krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

T0 wstępne ICO zostanie wydane zgodnie z wytycznymi SEC jako znacznik bezpieczeństwa na podstawie rozporządzenia 506 (c) jako oferta zwolniona.