Koniec spadków na Bitcoinie by Cryptonews_pl on TradingView.com

Tytuł tej analizy z pewnością wywołuje szok u wielu osób, dlatego postaram się wyjaśnić dlaczego moim zdaniem kurs Bitcoina przeżywa właśnie ostatnie dni w trendzie spadkowym.

Zestawiłem ze sobą wykres ceny Bitcoina oraz historię pozycji krótkich w stosunku do liczby pozycji długich. Niestety nie mam do dyspozycji wykresu short/long od początku wzrostów gdy Bitcoin -0.04% był wyceniany na 1000$, aczkolwiek dostępne nam informacje mówią bardzo dużo o obecnej sytuacji na rynku.

Spójrzmy na okres, gdy Bitcoin -0.04% wykonywał paraboliczne wzrosty rok -1.53% temu. Przypominam tylko, że trend wzrostowy trwał już dosyć długo zanim miał miejsce grudniowy wystrzał ceny. Ostatnie 3 miesiące pokazują doskonale schemat bańki, kurs rośnie w tym czasie z 4000$ do 20000$, a im wyżej wyceniany był Bitcoin -0.04% , tym więcej inwestorów przekonywało się do dalszych wzrostów. Chciwość zwyciężała, ale punktem zwrotnym wcale nie było samo pęknięcie bańki. Optymizm trwał dosyć długo, a mniejsi gracze liczyli na szybkie zakończenie korekty. Dopiero w lutym można było zauważyć zmianę. Od tego czasu wiele osób straciło nadzieję w kryptowaluty, a liczba tych osób rośnie z każdym dniem coraz szybciej. W kwietniu można było zauważyć mały przełom, liczba shortów zaczęła rosnąć, ale rynek postanowił zaskoczyć wszystkich i zamiast spadków obserwowaliśmy rajd do 10.000$. Od tego momentu obserwujemy powolne nasilanie się pesymistycznych nastrojów. Widać to po błyskawicznie rosnącej ilości shortów. Tym razem większość liczy na kontynuację spadków i jest to bardzo byczy sygnał.

Uważam, że jesteśmy już bardzo blisko zakończenia spadków. Ostatecznym sygnałem rozpoczęcia fali wzrostów będzie wyjście górą nad 0.16% 200-okresową średnią kroczącą w interwale dziennym.

Źródło obrazu: 123rf.com