Cena Bitcoin spadła niżej w strefę konsolidacji. Mimo że dzień zapowiadał się negatywnie, wszystko wskazuje na to, że tendencje zwyżkowe nabiorą tempa.
Analiza ceny Bitcoin
Godzinowy wykres świecowy Bifitnex

Selection_20160719_003

Nie jesteśmy pewni, co widzimy na wykresie…Według naszej metody sygnalizacyjnej, obecna fala spadku jest najprawdopodobniej korektą i dlatego nie dokonujemy transakcji. Mamy nadzieję, że ta korekta się skończy i będziemy mogli przystąpić do kolejnej fali wzrostu oraz obserwować kolejne sygnały na wykresie.

 
Wyraźny kanał wzrostu (niebieskie równoległe linie trendu) nie dotknął ostatniej fali wzrostu – to zostało przerwane przez opór na poziomie 680 dolarów – i teraz niższa linia trendu tego kanału podlega testom. To może być preludium do silnych wzrostów.

 
Wskaźniki jednogodzinne dają do zrozumienia, że cena może znaleźć wsparcie na obecnych poziomach: dane stochastyczne (góra) skupiły się przy swoim minimum, a MACD dotarł do linii zero i niżej wstęgi Bollingera. Ta kombinacja sprawiła, że cena została popchnięta wyżej kilka razy w tamtym tygodniu.

 
Niestety, wskaźnik ezoteryczny może zniweczyć nasze oczekiwania na zwyżkę na kilka dni, ponieważ obecnie eksperci mają negatywny wpływ. Jeśli cena usadowi się poniżej niższej niebieskiej linii trendu i w sąsiedztwie jednogodzinnego 200MA (na czerwono), wtedy moglibyśmy obserwować kolejną spadkową falę korekty do 600 dolarów (Bitstamp) zanim oczekiwana fala wzrostu podejdzie do poziomu 750 dolarów.

 
Cena Bitcoin kluczy wokół niższych rejonów kanału wzrastającego. Ten kanał może być przyczynkiem dla wzrostów pod warunkiem, że cena nie przełamie niższej linii trendu tego kanału. Poczekaj na wyraźne sygnały wzrostu. Korekty nigdy nie są zabawne i często trwają dłużej niż cierpliwość traderów – bądź skupiony i patrz raczej na powody, dla których nie warto dokonywać transakcji, oraz gromadź fundusze na następne oczywiste szanse.

Selection_20160719_002