Konsumenci tracą zaufanie do głównych banków i dostawców usług finansowych. Wielu inwestorów instytucjonalnych i handlowców idzie w kierunku Bitcoin i fintechu ze względu na oszustwa i nieefektywność istniejących banków

 

08.08.2017

 

Skandale bankowe

 

Niedawno skandal kredytów samochodowych przeszedł w przemyśle finansowym, w którym Wells Fargo oszukał 800 tys. klientów. Różne zaufane źródła, w tym Boing , ujawniły, że firma Wells Fargo zmusiła kredytobiorców na wzięcie niechcianych ubezpieczeń na samochody po czym zwiększyła miesięczne raty bez jakichkolwiek informacji a oburzonych klientów traktowano jak śmieci.

 

“Powiedzmy na przykład, że klient zgodził się na miesięczną wypłatę w wysokości 275 USD odsetek od kredytu samochodowego i ustalił, że kwota zostanie odliczona automatycznie z jego konta bankowego. Gdyby nie został poinformowany o ubezpieczeniu i zwiększyła mu się miesięczna płatność, powiedzmy na 325 dolarów, jego możliwość spłacania mogłaby zostać przekroczona” ale bankowców to nie obchodzi.

 

Co więcej, raport uzyskany przez Boing ujawnił, że bank zarobił 73 mln dolarów na pokrzywdzonych klientach i udało mu się jeszcze dodatkowo oszukać milion klientów na następne kredyty.

 

W odpowiedzi na skandal Wells Fargo, badacz bezpieczeństwa i ekspert Andreas Antonopoulos stwierdzili:

 

https://twitter.com/aantonop/status/891170658817912833?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fconsumers-losing-trust-in-banks-moving-towards-bitcoin

 

Tylko w lipcu pojawiły się liczne skandale bankowe. Oprócz sprawy Wells Fargo, państwa Unii Europejskiej ogłosiły, że aktywnie badają metody i środki, które mogłyby uniemożliwić klientom bankowym i użytkownikom wycofanie ich funduszy. Źródła, w tym Reuters, poinformowały, że EU poszukuje takich środków, aby zapobiec upadkom banków.

 

“Pragnieniem jest uniemożliwienie upadku banku, aby bank mógł się utrzymać nawet jeśli ma przestać wypłacać pieniądze ludziom, ludzie sobie poradzą”

 

Inne źródła również poinformowały Reuters, że zaangażowanie banków i państw EU jest coraz większe, muszą oni chronić banki przed upadkiem choćby za pieniądze klientów, prace postępują bardzo szybko w tym kierunku.

 

Zdecydowana większość użytkowników banków i konsumenci, którzy są uzależnieni od dostawców usług finansowych, przemieszczają się w kierunku Bitcoina i innowacyjnych aplikacji fintech z wyżej wymienionych powodów. Nie czują się bezpiecznie gdy przechowują fundusze na kontach bankowych, które można zablokować, zawiesić, rozwiązać i manipulować w dowolnym momencie.