Stowarzyszenie Korea Blockchain Enterprise Promotion Association wezwało państwo do przyjęcia technologii Blockchain i kryptowalut

 

09.08.2018

 

Zgodnie z raportem stowarzyszenie Blockchain wniosło do rządu wniosek o uregulowanie nowej technologii, aby skorzystać z jej możliwości, zamiast skupiać się na negatywnych krótkookresowych skutkach ubocznych.

Stowarzyszenie podkreśliło, że domaga się rządowych działań regulacyjnych dotyczących technologii Blockchain i kryptowalut, w tym oferty początkowej ICO. Celem tego ruchu jest pomoc w tworzeniu miejsc pracy, a także otwarcie drogi dla Korei, która poprowadzi świat w czwartej rewolucji przemysłowej.

Yoo Joon-sang, prezes stowarzyszenia, wskazał, że inne kraje aktywnie stosują technologię Blockchain we wszystkich aspektach społeczeństwa, w tym w opiece zdrowotnej, handlu detalicznym i logistyce, podkreślając, że w Korei Południowej:

“Zamiast witać ludowy zapał do technologii, rząd koncentruje się na kontrolowaniu go w celu wyeliminowania negatywnych krótkoterminowych skutków ubocznych. To w istocie odrzuca możliwości gospodarcze, które przed nami stoją”

Koreańskie Stowarzyszenie Promocji Blockchain Enterprise zostało oficjalnie ustanowione 17 lipca 2018 roku w odpowiedzi na rosnącą popularność Blockchaina.

W skład stowarzyszenia wchodzą byli politycy, w tym członek Zgromadzenia Narodowego Ryu Keun-chan i były premier Lee Soo-sung, a także naukowcy tacy jak Kim Hyoung-joong, szef Centrum Kryptowalutowego Uniwersytetu Koreańskiego w Graduate School of Information Security.

Związek Korei Południowej z kryptowalutą i technologią Blockchain widział zarówno pozytywne, jak i negatywne strony, ponieważ kraj zakazał anonimowego handlowania kryptowalutami i zabronił nieletnim i urzędnikom państwowym handlu, ale ostatnio zniosł zakaz wstępnych ofert ICO i zalegalizowany BTC jako metodę płatności.

Wcześniej w tym tygodniu finansowa firma holdingowa w Korei Południowej, KB Financial Group, opublikowała raport, który pokazał, że tylko dwa procent obywateli kraju zamierza inwestować w kryptowaluty w przyszłości.

6 sierpnia, publiczna instytucja biotechnologiczna Macrogen, która reprezentuje wiodącego w kraju dostawcę usług sekwencjonowania genów, ogłosiła, że ​​rozwija bazę danych genomowych opartych na Blockchainie, aby zabezpieczyć i przenieść genomowe i inne informacje medyczne klientów.