Korea Północna (KRLD) podjęła próbę wydobycia BTC, jak donosi Yonhap News, 27 sierpnia, powołując się na raport opracowany przez jednostkę badawczą z Koreańskiego Banku Rozwoju Korei (KDB)

 

29.08.2018

 

Yonhap zauważa, że ​​próba wydobycia rzekomo przeprowadzona na małą skalę między majem a lipcem 2017 r. okazała się nieskuteczna, chociaż przyczyny tego pozostają niejasne.

Według Yonhapa, raport KDB twierdzi, że interes Korei Północnej tkwi w podstawowych cechach kryptowalut, w tym anonimowości, trudnościach w śledzeniu pieniędzy. Jednostka badawcza KBD podobno cytowała raport mediów lokalnych jako źródło informacji na temat historii wydobycia.

Jednostka badawcza KDB twierdzi, że ​​północnokoreańska firma technologiczna Chosun Expo jest w trakcie opracowywania giełdy kryptowalutowej, chociaż nie podano dalszych szczegółów.

Jednostka badawcza poinformowała również, że jej wywiady z północnokoreańskimi uciekinierami sugerują, że większość obywateli kraju ma niewielką wiedzę na temat kryptowalut, w jaskrawym kontraście z ich południowymi sąsiadami.