Korea Południowa będzie nadal banować ICO w kraju, stanowy regulator finansowy – Komisja Usług Finansowych (FSC) potwierdziła w komunikacie prasowym

 

31.01.2019

 

Przedstawiając wyniki ankiety przeprowadzonej od września 2018 r., stwierdziło, że odkryło, że firmy prowadzące ICO korzystały z zagranicznych jurysdykcji, ale wciąż zbierały fundusze od obywateli Korei Południowej.

Korea Południowa oficjalnie zakazała ICO we wrześniu 2017 r., powołując się na brak stabilności i łatwość manipulacji, która uniemożliwiła obywatelom kupowanie tokenów.

“Jeśli istnieje działanie niezgodne z prawem, strona trzecia musi interweniować, ale trudno jest interweniować, dopóki nie dojdzie do wzrostu wolumenu transakcji lub ceny”

Nadzieje na odwrócenie pojawiły się w sierpniu zeszłego roku po tym, jak Zgromadzenie Narodowe zaczęło debatować nad zakazem, ale jego ton wyraźnie zmienił się.

“Rząd przyjął ostrożne stanowisko w sprawie instytucjonalizacji ICO i będzie się tego trzymać”- czytmy w komunikacie.

Badanie ujawniło również, że Singapur i Szwajcaria były najpopularniejszymi miejscami do organizacji ICO wśród firm, które zareagowały na FSC.

Źródło obrazu: 123rf.com