Korea Południowa planuje podążać drogą do ponownego zalegalizowania ICO

 

30.05.2018

 

Komitet Zgromadzenia Narodowego poświęcony badaniu tzw. “Czwartej rewolucji przemysłowej” oświadczył, że będzie dążył do wzmocnienia legalnej “podstawy”  kryptowalut w kraju, której częścią byłoby zniesienie zakazu ICO, który rząd uchwalił we wrześniu 2017 r.

“Musimy utworzyć grupę zadaniową, w tym prywatnych ekspertów, w celu poprawy przejrzystości obrotu kryptowalutami i ustanowienia sprawiedliwego  handlu”

“Stworzymy również podstawę prawną do handlu kryptowalutami, w tym pozwolenie na ICO, za pośrednictwem Stałego Komitetu Zgromadzenia Narodowego”

Decyzja Seulu o zakazie ICO spotkała się ze znaczną reakcją, gdy stała się prawem, ale opinia publiczna zwróciła się później ku groźbie całkowitego zakazu kryptowalut. Strach społeczeństwa wywołał masowe protesty i wezwał ministrów wyższego rządu do dymisji w styczniu tego roku.

Okres przejściowy przyniósł pośpieszną formalizację krajowego rynku kryptowalut, wymieniając na nim nowe regulacje, które zakazały anonimowego i wielostronnego handlu jeszcze w tym samym miesiącu.

“Gdy rząd nie przedstawi żadnych wytycznych dla ICO, krajowe firmy typu Blockchain przenoszą się do Singapuru i Szwajcarii, aby zrealizować ICO i zaplacić podatki”

Na konferencji w tym tygodniu badacz Blockchaina publicznie wezwał organy regulacyjne do poprawy podejścia do kryptowalut i ustawodawstwa Blockchain, traktując oba zjawiska jako równie ważne.