Korea Południowa ujawniła plany uruchomienia centrum Blockchain w mieście Busan, wzorowanego na szwajcarskiej Crypto Valley

 

15.06.2018

 

Na niedawnym wydarzeniu Blockchain w Seulu “2018 Global Blockchain Conference” przewodniczący Koreańskiego Stowarzyszenia Konwergencji Finansów ICT  Jung-geun stwierdził, że organizacja stara się zbudować przestrzeń podobną do “Crypto Valley”, która znajduje się w szwajcarskim kantonie Zug.

“Potrzebujemy miejsca, aby skoncentrować się na przemyśle kryptowalutowym w Korei, takim jak  Crypto Valley w Szwajcarii”, powiedział Jung na imprezie.

Stowarzyszenie planuje podobno uruchomić przestrzeń “Crypto Beach” w Haeundae, Busan. Haeundae, położone we wschodniej części Pusanu w Korei Południowej, to zamożna wspólnota przy plaży, która każdego lata przyciąga tysiące turystów. W ostatnich dekadach przestrzeń została przez rząd sklasyfikowana jako komercyjne centrum rozwoju. Stowarzyszenie planuje omówić projekt z władzami Busan 30 sierpnia.

Jung zwrócił uwagę, że wiele południowokoreańskich firm musi promować oficjalne oferty ICO za granicą z powodu obecnego zakazu dotyczącego ICO przez rząd. Wyraził zaniepokojenie brakiem zrozumienia nowej technologii i jej korzyści przez władze lokalne i ich surowe przepisy.

We wrześniu 2017 r., władze finansowe Korei Południowej ogłosiły zakaz stosowania ICO, twierdząc, że powinny być ściśle kontrolowane i monitorowane. Rząd rzekomo zdał sobie sprawę z ryzyka związanego z zakazem wykonywania zawodu, np. przesiedlenia talentów i inwestycji za granicą, ponieważ prawodawcy z Korei Południowej pracują podobno nad ustawodawstwem, które ma na celu zniesienie istniejącego zakazu w stosunku do ICO.

Szwajcaria jest krajem najbardziej przyjaznym dla Blockchaina na świecie. Swiss Crypto Valley, wspierane przez państwowe konsorcjum Blockchain, zostało uruchomione w marcu 2017 r., aby wspierać rozwój technologii i przedsiębiorstw związanych z Blockchainem i kryptowalutami. W zeszłym tygodniu miasto Zug ogłosiło, że będzie testowało tego lata głosowanie za pomocą Blockchaina.