Urzędnik z Biura Kontroli Finansowej Korei Południowej (FSS) zaproponował ściślejszą współpracę międzynarodową pomiędzy organami regulacyjnymi w zakresie kryptowalut i regulacją wstępnej oferty ICO

 

 

10.09.2018

 

Yoon Suk-heun, przedstawiciel FSS, złożył oświadczenie o możliwości większej współpracy podczas przemówienia IFSC, która odbyła się w Seulu w czwartek, 6 września, i wzięli w niej udział urzędnicy z 15 krajów.

Urzędnik z Korei Południowej podkreślił, że głównym celem tego kraju jest poprawa przejrzystości transakcji w celu zapobiegania nielegalnym działaniom. Jak donosi Asia Economic TV, Yoon Suk-Heun podkreślił potrzebę międzynarodowej koordynacji, w tym wymiany informacji między krajami, w ramach przygotowań do ryzyka prania pieniędzy, które może wzrosnąć wraz z pojawieniem się nowych produktów lub usług finansowych.

Dyrektor FSS wspomniał również, że regulacja kryptowalut musi obejmować system ochrony konsumentów i kontrolę wewnętrzną spółek finansowych. IFSC jest organizacją, która nadzoruje branżę finansową, w tym banki i firmy ubezpieczeniowe. Wśród członków ISFC są: Korea Południowa, Japonia, Australia, Singapur, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Węgry, Islandia, Dania i Irlandia.

Korea Południowa wyraziła wcześniej zainteresowanie integracją kryptowalut i Blockchaina z różnymi usługami. Przedstawiciele tego kraju odwiedzili dolinę Crypto Valley w Szwajcarii, aby zdobyć wiedzę na temat technologii, podczas gdy prawodawcy z Korei Południowej dyskutowali również o tworzeniu własnej “wyspy Blockchain”