Korea południowa wprowadza przyjazne ustawodawstwo dotyczące inwestycji w Blockchain

 

13.07.2018

 

Podczas czwartego spotkania “Wzrost poprzez innowacje”, któremu przewodniczył wiceminister strategii i finansów Ko Hyoung-kwon, rząd zobowiązał się do ułatwienia przedsiębiorstwom typu Blockchain wejść na rynek.

W celu promowania tworzenia nowych miejsc pracy i wspierania nowych technologii, południowokoreański rząd planuje zarówno zwiększyć obniżenie podatków na nowe inwestycje, jak i ułatwić spełnienie wymagań dotyczących nowych technologii, w tym wsparcia inwestycji technologicznych typu Blockchain.

Korea Południowa upraszcza inwestycje w Blockchain dzięki nowym zmianom legislacyjnym

Przeprojektowanie korporacyjnego wsparcia inwestycyjnego przypada w tym samym tygodniu, w którym Seul ujawnił projekty ustaw, które miał również na celu opracowanie zasad dotyczących wstępnych ofert monetarnych (ICO) i określenie obowiązków prawnych podmiotów takich jak giełdy kryptowalut.

Korea Południowa nadal kształtowała swój krajobraz kryptowalut w ciągu 2018 roku, po tym, jak gwałtowny sprzeciw na początku roku nad regulacjami kryptowalutowymi w kraju doprowadził do publicznych protestów i wezwań ministrów do rezygnacji.

Szczególnie giełdy kryptowalutowe odczuły wpływ zmieniających się przepisów, od stycznia wymagały płacenia podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z krajową polityką podatkową, a także były zgodne z surowym zakazem handlu podmiotami anonimowymi.