Rząd Korei Południowej użyje technologii Blockchain do śledzenia wołowiny i dostarczania konsumentom informacji z łańcucha dostaw żywności

 

21.11.2018

 

Technologia Blockchain została wdrożona do programu pilotażowego, który ma zostać wspólnie zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i ICT oraz Ministerstwo Rolnictwa i Żywności. Fazę testową programu zaplanowano na grudzień, a oficjalne uruchomienie systemu ma nastąpić w styczniu 2019 r.

Według Yonhap, ministerstwa planują używać technologii “DLT”, aby śledzić wołowinę w łańcuchu dostaw, aby dostarczyć konsumentom informacji o źródle ich żywności:

“Nowa platforma wykorzystuje technologię Blockchain do przechowywania powiązanych informacji i certyfikatów w Blockchainie w celu zwiększenia wydajności i wiarygodności”

Wykorzystanie technologii Blockchain do śledzenia produktów rolnych jest jedną z powszechnych implementacji tej technologii na całym świecie. W sierpniu największy eksporter zboża w Australii, CBH Group, nawiązał współpracę z lokalnym startupem, aby korzystać z technologii Blockchain do śledzenia wysyłek owsa.

W ubiegłym miesiącu cztery największe firmy rolne na świecie – Archer Daniels Midland Co., Bunge Ltd., Cargill Inc. i Louis Dreyfus Co., powszechnie znane jako ABCD – zgodziły się na zastosowanie technologii Blockchain i sztucznej inteligencji (AI) w celu ograniczenia kosztów i uczynienie handlu bardziej wydajnym i przejrzystym.

Źródło obrazu: 123rf.com