Korea Południowa rozważa przyjęcie systemu zatwierdzania wymiany kryptowaluty opartego na nowojorskim systemie BitLicense

 

14.02.2018

 

 

BusinessKorea pisze, że jest mało prawdopodobne, aby ostateczna decyzja została podjęta przed wyborami w czerwcu 2018r. w tym kraju. Urzędnik państwowy opowiedział im o opcji w ramach grupy zadaniowej wirtualnej waluty:

Poważnie rozważamy przyjęcie systemu zatwierdzania wymiany jako dodatkowej regulacji dotyczącej kryptowalut. Najprawdopodobniej przyjmiemy model, jaki ma Nowy Jork

BitLicense to licencja na prowadzenie wirtualnej wymiany walut wydana przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork w sierpniu 2015 r. W Japonii istnieje podobny program licencji na wymianę, w ramach którego Agencja Usług Finansowych (FSA) zatwierdza rygorystyczne licencje na giełdy kryptowalut.

Publikacja informuje, że południowokoreański rząd postrzega bardziej stabilne ceny krypto, w porównaniu do wysokich i niskich wahań w grudniu i styczniu, jako ochłodzenie spekulacji.

Inny urzędnik rządowy powiedział:

Niektórzy twierdzą nawet, że rząd powinien nakładać podatki, zamiast wprowadzać dodatkowe regulacje, jeżeli zmienność rynku pozostanie na obecnym poziomie. W tym miesiącu zorganizujemy spotkanie, aby odpowiedzieć na petycję krajową dotyczącą walut cyfrowych

Warto wspomnieć, że pod wymienioną petycją podpisało się ponad 200 000 koreańskich obywateli, domagając się odpowiedzi rządu.

Korea Południowa była ostatnio często wspominana w serwisach informacyjnych w kwestii kryptowalut, ponieważ błędnie zinterpretowana plotka o całkowitym zakazie waluty cyfrowej w tym kraju spowodowała, że ​​rynki gwałtownie spadły. CoinMarketCap usunął także południowokoreańskie giełdy z notowań na początku stycznia z powodu “ekstremalnej dywergencji cen” z reszty światowych rynków kryptowalutowych.

Według przeprowadzonych badań, ponad jedna trzecia Koreańczyków, posiadających stałą pracę ma w kryptowalucie około 5000 USD, podczas gdy 80 procent inwestorów z Korei Południowej osiąga zyski z inwestycji.