Południowokoreańskie Ministerstwo Nauki i ICT ogłosiło ważną strategię rozwoju technologii Blockchain

 

22.06.2018

 

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Ministerstwa, nowa inicjatywa będzie sprzyjać 10 tys., profesjonalistom z branży Blockchain i 100 firmom, a także rozszerzy i skomercjalizuje sześć istniejących projektów Blockchain przy wsparciu Ministerstwa.

Celem tych projektów jest wykorzystanie technologii Blockchain w zakresie nieruchomości, głosowania online, logistyki wysyłkowej, ewidencji inwentarza żywego, odprawy celnej i międzynarodowej dystrybucji dokumentów elektronicznych.

W komunikacie prasowym Ministerstwa podane są przykłady prywatnych inicjatyw Blockchain, które planują się promować, w tym projekty “smart city” i “smart factory”, system Blockchain dla przemysłu samochodowego oraz dystrybucji “bezpiecznej żywności w szkole”

Ponadto rząd Korei poprze rozwój BaaS (Blockchain-as-a-Service) umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom efektywne wdrażanie rozwiązań Blockchain.

Środki zostaną następnie przeznaczone na projekty badań, rozwój infrastruktury, centrum wsparcia technicznego typu Blockchain a także na przegląd problemów prawnych dotyczących inteligentnych kontraktów.

Chociaż ostatnie wiadomości skupiały się na doniesieniach o kradzieży 30 milionów dolarów z wiodącej w Korei Południowej giełdy kryptowalut Bithumb, szersze zmiany w krajowym przemyśle kryptowalutowym i Blockchainie tej wiosny były bardziej pozytywne.

W maju bank centralny tego kraju zaczął eksplorować ideę wykorzystania Blockchainu, aby zrealizować ambitny projekt “społeczeństwa bezgotówkowego” do 2020 r. W tym samym miesiącu rząd Korei Południowej wykazał pozytywną reorientację krajowego prawodawstwa dotyczącego kryptowalut i Blockchaina, planując ponownie wprowadzić krajowe oferty wstępnych monet ICO.

Zaledwie wczoraj, prezes jednej z największych południowokoreańskich firm zajmujących się grami, Netmarble, powiedział, że uważa, że ​​technologia Blockchain “zostanie zastosowana do wszystkich branż w przyszłości”