Koreańska Agencja ds. Internetu i Bezpieczeństwa (KISA) oraz Korea Housing Finance Corporation (HF) podpisały protokół ustaleń (MOU), aby opracować system przechowywania dokumentów oparty na technologii Blockchain

 

17.07.2018

 

KISA i HF wprowadzą system Blockchain do zarządzania dokumentami elektronicznymi dla kredytów hipotecznych i pożyczek. KISA zapewni HF konsultacje i technologię do budowy i obsługi nowego systemu. HF, który świadczy usługi finansowania mieszkaniowego dla rodzin o niskich i średnich dochodach, dokona digitalizacji dokumentów papierowych i przeniesie je do zarejestrowanego w Internecie systemu przechowywania dokumentów.

System ma również na celu zapewnienie usług samoidentyfikacji opartych na Blockchainie w celu rozszerzenia ochrony danych klientów i usprawnienia obsługi klienta. CEO HF Jung-hwan Lee powiedział: “Poprawimy nasze usługi, aby klienci mogli z łatwością korzystać z produktów Housing Finance Corporation na urządzeniach mobilnych”

Założona w 2004 roku HF jest państwową korporacją, która, zgodnie ze swoją witryną, promuje rozwój koreańskiej gospodarki, pomagając zapewnić stabilną podaż funduszy mieszkaniowych. KISA jest pod organizacją koreańskiego Ministerstwa Nauki i ICT, które nadzoruje cyberbezpieczeństwo Internetu w Korei Południowej.

Koreańska agencja internetowa opracowująca platformę Blockchain w Housing Finance Corporation

Wiele organizacji edukacyjnych, finansowych i rządowych zaczęło badać możliwości technologii Blockchain w zakresie bezpiecznego i wydajnego przechowywania dokumentów. Pod koniec czerwca rosyjski uniwersytet ogłosił, że będzie przechowywać rekordy dyplomów przy użyciu technologii Blockchain, aby poprawić dostępność dokumentów i autentyczność. Uniwersytet Finansowy stwierdził, że wszystkie dyplomy wydane w ciągu ostatnich dziesięciu lat będą rejestrowane przy użyciu technologii Blockchain.

W kwietniu Rosyjskie Centrum Koordynacji Transakcji Własnych Własności Intelektualnej (IPChain) podpisało umowę z Państwowym Biurem Patentowym Kirgistanu, aby zapewnić system do digitalizacji zapisów patentowych w systemie pamięci masowej opartym na Blockchainie.