Bank of Korea (BoK), bank centralny Korei Południowej, uruchomił zespół ds. kontroli kryptowalut, aby zbadać wpływ technologii na system finansowy

 

 

 

11.01.2018

Według raportu lokalnej agencji informacyjnej Pulse News, bank powiedział, że grupa zadaniowa obejmie udział ośmiu departamentów, w tym stabilności finansowej i jednostek polityki pieniężnej, w badaniu wpływu cyfrowej waluty.

Nowa grupa będzie administrowana i wspierana przez dział płatności i rozliczeń BoK, a na jej czele stanie Shin Ho-soon, zastępca prezesa banku centralnego. BoK stara się również eksplorować cyfrową walutę wspieraną przez bank centralny w ramach projektu.

Ogłoszenie to dotyczy obaw w Korei Południowej, że drastyczny wzrost cen kryptowalut może mieć wpływ na tradycyjny system finansowy.

Na początku tego tygodnia sześć banków w Korei Południowej zostało prześwietlonych przez Koreańską Jednostkę Wywiadu Finansowego i Służbę Nadzoru Finansowego pod kątem ich relacji z ekosystemem giełd kryptowalut w tym kraju. Regulatorzy wskazali wówczas, że sprawdzają, czy banki przestrzegają swoich zobowiązań w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) podczas transakcji z wymianami kryptowalut.

Rząd powiedział już w zeszłym miesiącu, że przejdzie na większą kontrolę w związku z rosnącym obrotem wymiany na giełdach, w tym ewentualnym zakazem anonimowego handlu.