Przewodniczący Komisji Usług Finansowych w Korei Południowej (FSC) potwierdził, że giełdy kryptowalut nie powinny mieć problemów z przepisami bankowymi

 

31.10.2018

 

Choi Jong-Ku z FSC wyjaśnił, że wsparcie bankowe będzie udzielane, o ile giełdy będą dysponować odpowiednimi zabezpieczeniami przeciwdziałającymi praniu pieniędzy (AML) i stosują solidne kontrole know-your-customer (KYC).

W szczególności banki koreańskie mogłyby oferować konta firmowe giełdom kryptowalutowym w celu zapewnienia usług dla podmiotów gospodarczych. W styczniu Korea Południowa wprowadziła surowe zasady AML dla operatorów giełdowych, mające na celu zapobieganie anonimowym transakcjom.

Oświadczenie Choi jednoznacznie odnosi się do tego mechanizmu, mówiąc, że przy odpowiednich środkach bezpieczeństwa i zgodności, zapewnienie przez bank usługi konta firmowego nie będzie stanowić problemu.

Pozytywne oświadczenie zostało dobrze przyjęte przez Koreańskie Stowarzyszenie Blockchain, którego przewodniczący Chin Daeje, potwierdził, że obawy regulatorów dotyczące zarówno zgodności z KYC, jak i AML zostały rozwiązane przez krajowy sektor.

Uwagi Choi pojawiły się w kluczowym momencie dla koreańskiego sektora kryptowalutowego, który oczekuje na ogłoszenie decyzji rządu w listopadzie o tym, czy uchylić lokalny zakaz kraju w sprawie ICO, które obowiązuje od września 2017 r.

Źródło obrazu: 123rf.com