Ankieta przeprowadzona przez irlandzką firmę wskazuje na to, że jeden na sześciu użytkowników Bitcoin na świecie stracił swoje jednostki na rzecz hakerów lub zamknięcia giełdy

 

 

Badanie przeprowadzone przez zespół ds. marketingu Bitcoin na770 użytkownikach waluty cyfrowej z 68 krajów, wskazało, że tysiące euro wartości w Bitcoin utracono w wyniku ataków hakerskich albo utraty dostępu do portfeli online, jak podał Irish Independent.

 
Jamie McCormick, koordynator ankiety, powiedział, że mimo iż ankietowani podali, że podoba im się wolność, która idzie w parze z Bitcoin, mieli oni jednak negatywną opinię na jego temat. Chodziło o ataki hakerskie, zamknięcia giełd oraz problemy techniczne.

 
Powiedział:

 
– Chcieliśmy rozpocząć debatę na temat Bitcoin poprzez przeprowadzenie badania na całym świecie. Do tej pory nie poświęcano zbyt wiele czasu tego typu badaniom, a te które powstały były płatne, co ograniczało do nich dostęp zwykłym użytkownikom, studentom, naukowcom oraz start-upom, my chcieliśmy upowszechnić nasze wyniki za darmo.

 
Dodał, że waluta cyfrowa cały czas jest popularna ze względu na to, że widziana jest jako szybka, anonimowa oraz rewolucyjna.

 
Rynek zdominowany przez mężczyzn

 
Mimo że podejmuje się wysiłki, aby zainteresować kobiety, ankieta wskazała, że rynek cały czas jest zdominowany przez płeć męską. Panowie są zazwyczaj w wieku około 20 -40 lat, niewielu z nich jest niepełnoletnich.

 
McCormick dodał:

 
– Podjęto wysiłek, aby zdobyć użytkowników wśród kobiet. Ale mimo tych działań i kampanii reklamowych, jedynie 5,7% ankiet zostało wypełnionych przez panie, podczas gdy 91,8% wypełnili mężczyźni, a 2,5% użytkowników nie określiło swojej płci.

 
Wzrost hazardu

 
Hazard Bitcon jest tym polem, na którym przewiduje się największy wzrost. Ankieta pokazała, że około 44% respondentów grało za Bitcoin. Strony z grami hazardowymi były tak samo popularne, jak te z zakładami sportowymi i grami kasynowymi.

 
Wzrost udziału walut cyfrowych w grach hazardowych może być spowodowany ostatnimi doniesieniami Komisji Hazardowej Wielkiej Brytanii, która stwierdziła, że kryptowaluta jest ekwiwalentem pieniądza i może być akceptowana jako środek płatniczy.

 

12.08.16