Kraje G20 wezwały do ​​opodatkowania kryptowaluty, a także jej regulacji w celu zwalczania prania brudnych pieniędzy

 

03.12.2018

 

Według Jiji.com ostateczny tekst dokumentu wspólnie dostarczony przez liderów G20 wymaga systemu podatkowego dla transgranicznych usług płatności elektronicznych.

Artykuł określa następnie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zagraniczne firmy, które nie mają fabryki lub innej bazy w Japonii nie mogą być opodatkowane przez władze lokalne. Publikacja cytuje następnie, że przywódcy G20 dążą do zbudowania systemu opodatkowania transgranicznych usług elektronicznych.

Państwa członkowskie, które zebrały się w ten weekend w Buenos Aires w Argentynie, są podobno w pracy nad systemem i rozważą kwestię w 2019 roku, kiedy Japonia będzie przewodniczącym szczytu.

Dyrektor generalny firmy kryjącej się za aplikacją inwestycyjną kryptowalut Circle nawoływał do normalizacji na poziomie G20 przemysłu krypto.

W lipcu minister finansów Francji Bruno Le Maire wezwał również G20 do przeprowadzenia publicznej debaty na temat kryptowalut na szczycie.

Le Maire powiedziała, że ​​przywódcy będą prowadzić wspólnie dyskusję na temat Bitcoina, ponieważ istnieje ewidentne ryzyko spekulacji. Następnie stwierdził, że Francja musi zbadać to z innymi członkami G20, aby zobaczyć, jak możemy regulować BTC.

Źródło obrazu: 123rf.com