Rodzina Draperów jest znana w społeczności Bitcoina. Tim Draper jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów tej kryptowaluty – w 2014 roku zakupił on 30 tysięcy BTC na łamach rządowej aukcji

 

31.05.2017

 

Od tamtego czasu ciągle kupuje on nowe Bitcoiny, a w ostatnich latach jego zainteresowanie wzbudził także ETH. Poza tym, z rezerwy swoich Bitcoinów sponsorował on startupy z Boost VC (każdemu skapnęło się 300 BTC), firmy jego syna – Adama Drapera. Tim zapowiedział niedawno, że zamierza on pociągnąć swoją przyjaźń z kryptowalutami o krok dalej, angażując się w ICO.

 

Aktualnie, ICO to małe projekty, za którymi stoją zespoły średnio orientujące się w tym, co robią, zbierając miliony dolarów bez gotowego produktu. Możesz zainteresować bardzo wielu ludzi poprzez ICO: prezentujesz ofertę, ograniczasz liczbę tokenów, tworzysz popyt na rynku, a potem zwiększasz cenę, kiedy tylko do projektu angażują się nowe osoby. Najważniejsza jest obietnica, którą ma się spełnić.

 

Kryptowalutowi Rothschildowie

 

– Jeśli chodzi o ICO, musisz wierzyć w zespół stojący za nim, a zespół powinien być tego świadom, aby nie czuł potrzeby kryć się z czymkolwiek. Jest to bardzo zachęcające: publikują oni dokument, w którym mówią „hej, skontaktuj się z nami, zrobimy to tak i tak, tak to zaimplementujemy, taka jest nasza przeszłość”.

 

Billy Draper radzi również inwestorom, aby ci urozmaicali swoje ICO, aby upewnić się, że na ich krypto-portfolio wpływa więcej niż jedna kryptowaluta. Osoby zainteresowane powinny wiedzieć, jak funkcjonuje rynek, że ta kryptowaluta może spaść do zera, może umrzeć lub że istnieje ryzyko (z którym zazwyczaj nie musimy się zmagać), że zostanie ona skradziona.

 

– Sugerowałbym, że jak z czymkolwiek innym – wiedz, w co się angażujesz, aby nie zaskoczyło Cię, gdyby token spadł do zera, bo jest to ryzyko, z jakim trzeba się godzić. Z drugiej strony, upewnij się, że wierzysz w token, w który inwestujesz. Jeśli starasz się stanąć po stronie zwycięzców, bądź pewien, że jest to strona, której cele doskonale rozumiesz.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.