Kupiec, który nabył dom za pomocą Bitcoin, dostał prezent wynoszący 25% transakcji, dzięki mającemu miejsce w tym miesiącu skokowi cen BTC. Różnica pojawiła się w czasie, kiedy została podpisana umowa i gdy transakcja faktycznie miała miejsce

 

 

Sonny Singh, dyrektor handlowy w BitPay, opowiedział tę historię w niedawnym wywiadzie dla Bloomberg prowadzonym przez Cory`ego Johnsona i Carol Massar. Stwierdził, że deweloper na rynku nieruchomości skojarzył BitPay ponieważ nabywcy domu zamierzali kupić dom za BTC. Deweloper chciał pomóc w ułatwianiu transakcji.

 

– Pomogliśmy w zawiązaniu i ułatwieniu kilku transakcji w Bitcoin osobom pragnącym kupić dom w ciągu ostatnich kilku lat – powiedział Singh. – Pokazaliśmy mu (deweloperowi) jak działa ten proces.

 

Zmienność zapewnia premię

 

Nabywca zapłacił około 4 milionów dolarów za dom ulokowany w Los Angeles County, w Kalifornii. Cena za jednostkę Bitcoin wynosiła około 750 dolarów w momencie podpisania umowy. Gdy transakcja została rozliczona, cena skoczyła do 1000 dolarów za jednostkę, dostarczając 25% zysku nabywcy. Przełożyło się około 1 miliona dolarów różnicy.

 

Z dodatkowych pieniędzy kupujący kupił od dealera samochodowego lamborghini. Ta transakcja również została opłacona w BTC

 

– Dostał dom 25% taniej, jak również lamborghini  – powiedział Singh.
Mimo że jest to przykład bogatego człowieka, jak powiedział Singh, korzyści z wykorzystania kryptowaluty nie są ograniczone jedynie do osób majętnych. Po zapoznaniu się z historią o bogatym nabywcy domu, Massar zapytał Singha, czy BTC będzie walutą tylko dla bogatych ludzi.

 

– Bitcoin rzeczywiście działa. I to dla zwykłych ludzi na całym świecie –  powiedział Singh. – Większość osób korzystających z Bitcoin poza Ameryką nie jest zamożnych.

 

– W Azji wiele osób wykorzystuje Bitcoin jako bardziej ekonomiczny niż inne opcji przelewu i usług wymiany pieniędzy. Jest on zdecydowanie tańszy i szybszy niż przelew międzynarodowy – powiedział Singh. Na arenie międzynarodowej Bitcoin przeważa (w przypadku przekazów pieniężnych).
02.01.2017