Przez dziesięciolecia przemysł towarowy nie nadążał za technologią. To szokująca prawda, biorąc pod uwagę, że transport towarowy jest prawdopodobnie kręgosłupem światowej gospodarki, generując ponad 800 miliardów dolarów rocznych przychodów w samych Stanach Zjednoczonych, a globalny sektor logistyczny ma wygenerować ponad 15 bilionów dolarów do 2023 roku. Zarządzanie frachtem to skomplikowana procedura, wiele ruchomych części składających się z ksiąg rachunkowych, umów, wielu stron trzecich i stałej interakcji osobistej

 

30.08.2018

 

Pojawienie się technologii Blockchain może i prawie na pewno będzie napędzać logistykę transportu towarowego, zmieniając branżę, która bardzo potrzebuje zmian. Chaos, oszustwa i nieskuteczność, które od dawna nękają przemysł, wkrótce zakończą się dzięki technologii Blockchain.

LaneAxis, 6-letnia firma zajmująca się transportem towarowym na bazie SaaS, postawiła sobie za cel wprowadzenie transportu w tę ekscytującą nową erę. Platforma Blockchain LaneAxis stworzy platformę do przyjęcia w całej branży protokołów, które pozwolą użytkownikom weryfikować transakcje wysyłkowe i śledzić krytyczne cele w całym łańcuchu dostaw, a także wyeliminować kosztownych pośredników frachtowych z zewnątrz poprzez ustanowienie globalnego przewoźnika.

Kluczem do zbudowania tej globalnej społeczności logistycznej jest rozwój LaneAxis Driver Social Network (DSN), która pomoże ustanowić LaneAxis jako pioniera w opracowywaniu standardowych procesów łańcucha dostaw w Blockchainie. Dzięki zwracaniu wyjątkowej uwagi na potrzeby kierowców, a nie tylko poleganiu na systemach skoncentrowanych na firmie, DSN stworzy efekt sieci społecznej, co spowoduje masową adopcję platformy w całej branży.

“Ostatecznie celem Społeczności Kierowców jest szybkie zbudowanie dużej sieci sterowników, tak aby strona spedycyjna szybko przenosiła przewoźników do ich sieci”, mówi Rick Burnett, CEO i założyciel LaneAxis. “Aplikacja będzie fajna, łatwa w użyciu i będzie zawierała zalety, które kierowcy będą chętnie udostępniać sobie nawzajem. DSN to miejsce, w którym kierowcy ciężarówek łączą się, by uzyskać fracht, zniżki i dobrą zabawę”

Celem LaneAxis jest zapisanie 4 milionów sterowników z dostępem do 2 milionów ładunków dziennie. Prawdziwa wartość polega na połączeniu społeczności spedytorów bezpośrednio z ogromną społecznością kierowców, która w większości składa się z małych, niezależnych przewoźników z sześcioma ciężarówkami lub mniej.

“Wraz z rozwojem społeczności naszych przewoźników i spedytorów, obie strony ostatecznie zostaną zintegrowane w wirtualnym ekosystemie transportowym” – dodaje Burnett. “Spedytorzy i kierowcy będą się ze sobą bezpośrednio kontaktować, odnosić korzyści i nigdy nie mieć powodu, aby korzystać z innej platformy przewozowej. Będzie to pierwsza prawdziwa globalna społeczność transportowa w branży”

Kierowcy będą korzystać z tokenu AXIS, aby otrzymywać zniżki na żywność, paliwo i opony, uzyskiwać informacje o ruchu drogowym i warunkach pogodowych w czasie rzeczywistym oraz korzystać z innych funkcji zaprojektowanych wyłącznie w celu zapewnienia korzyści kierowcom. Znajomość kierowców, ładunków, punktów odbioru w czasie rzeczywistym, wszystkie zebrane w zdecentralizowanym Blockchainie, pozwolą uzyskać wgląd w przemysł, który wcześniej był nieosiągalny. Wszystkie te funkcje będą zasilane za pomocą tokenu AXIS platformy, który będzie systematycznie zwiększał wartość, gdy zyskuje coraz większą popularność. Po kolei wszystkie zgromadzone partie wykorzystają token w ekosystemie LaneAxis generując ogromną ilość danych i włączanie dopasowywania obciążenia na podstawie GPS, które może być wykorzystywane w skali globalnej.

Burnett – 20-letni weteran oprogramowania do ciężarówek i logistyki, a także były współwłaściciel firmy przewozowej rozumie, że kierowcy są rdzeniem przemysłu przewoźników i w dużej mierze są ignorowani przez logistykę skoncentrowaną na danych. Wierzy, że LaneAxis będzie wyróżniać się na tle innych firm tworzących Blockchain, ponieważ kluczem do ich aplikacji DSN będzie przyjęcie kierowcy, co z kolei przyciągnie innych graczy z branży do ekosystemu. Ponieważ przemysł transportowy cierpi obecnie na brak kierowców, unikalny aspekt społeczny, który aplikacja LaneAxis DSN oferuje kierowcom ciężarówek nowej generacji, może okazać się bardzo przydatny. Platforma zapewnia nie tylko wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania, których potrzebuje przemysł towarowy, aby sprawnie funkcjonować dzisiaj, ale przede wszystkim utrzymuje kierowców, którzy są odizolowani często z dala od domu przez wiele tygodni.

Firma LaneAxis przygotowuje się do uruchomienia pierwszej pełnej publicznej sprzedaży tokenów 21 września. Ich przedsprzedaż jest teraz dostępna z atrakcyjnymi zachętami premiowymi, aby przyciągnąć więcej kupujących. Sprzedaż już przyciągnęła kapitał w wysokości 2 milionów dolarów.

Aby dowiedzieć się więcej o LaneAxis i zakupić tokeny AXIS, odwiedź http://www.laneaxis.io