W ubiegłym roku rząd Chiński zahamował rozwój ICO w kraju i powstrzymał skutecznie krajowe giełdy. Zgodnie z lokalnymi raportami i ostatnią agendą banku centralnego na 2018 r., Ludowy Bank Chin zamierza zakończyć to, co zaczął w 2017 r., wprowadzając nowe regulacje prawne chce jeszcze bardziej skutecznie walczyć z technologią, która może pozbawić banki i pośredników ogromnych pieniędzy

 

 

09.04.2018

 

W zeszłym tygodniu LBCH ujawnił, że podejmie dalsze działania przeciwko transakcjom związanym z kryptowalutami, nową bronią ma być marketing wielopoziomy na który zostaną przeznaczone niemałe środki pieniężne. Dodatkowo bank centralny planuje wprowadzić własną kryptowalutę i ją reklamować.

“Przeprowadzona zostanie korekta wszystkich typów wirtualnych walut” – powiedział prezes banku.

Po pierwsze, zintensyfikujemy reformy i innowacje, aby promować badania i rozwój w dziedzinie cyfrowej waluty banku centralnego. Po drugie, bank musi wzmocnić nadzór i naprawić wszystkie luki dzięki, którym zwykli ludzie mogą kupować kryptowaluty.

Czy centralne banki chcą przejąć “gorączkę Bitcoina” aby wprowadzić swoje kryptowaluty?

3 kwietnia dyrektor generalny ds. Badań finansowanych przez LBCH, Sun Guofeng, wyjaśnia, że ​​tradycyjne pieniądz fiducjarny ma negatywny wpływ na stopy procentowe gospodarki, a kryptowaluta wydana przez LBCH wzmocniłaby stopy procentowe. Z wielu raportów z ubiegłych lat wynika, że Chiny były zainteresowane rozwijaniem własnej kryptowaluty, a bank centralny był zaangażowany w wiele badań związanych z Blockchainem. Guofeng wierzy, że cyfrowa waluta LBCH może pomóc w negatywnych metodach oprocentowania, a zatem działania badawczo-rozwojowe banku centralnego powinny zostać przyspieszone.

“W dłuższej perspektywie, ze względu na niższą naturalną stopę procentową, władze monetarne mogą włączyć zasady dotyczące ujemnych stóp procentowych do zwykłego zestawu narzędzi polityki pieniężnej”, wyjaśnia Sun Guofeng.

Podczas gdy cyfrowa waluta banku centralnego sprzyja wdrożeniu polityki ujemnych stóp procentowych, bank centralny powinien przyspieszyć rozwój własnej kryptowaluty.

Mówi się, że chiński rząd wciąż nie patrzy na kryptowaluty pozytywnie, ale pozwolił rozwinąć się technologii Blockchain. Spekulanci sądzą, że cyfrowy renminbi wydany przez LBCh jest wystarczającym dowodem na to, że bank centralnie specjalnie zakazał kryptowalut aby móc spokojnie dokończyć swoją kryptowalutę. Obecnie nie ma informacji o tym, w jaki sposób LBCh planuje sprostować lub dodać więcej reform i nadzoru w kierunku sytuacji kryptowalut w Chinach. Było wiele raportów opisujących, w jaki sposób LBCh monitoruje krajowe giełdy, które przeniosły się za granicę, oraz pozagiełdowy cyfrowy rynek walutowy odbywający się pod czujnym okiem banku centralnego.