Pierwsza aukcja Ernst&Young odbywająca się w Australii ujawniła dzisiaj, że z powodzeniem zlicytowano 24,518 bitcoinów wartości okło 22 mln euro(16 mln$) w ramach zaplanowanej aukcji przez rząd australijski, który skonfiskował kryptowalutę z Jedwabnego Szlaku.

Usługi finansowe firmy Ernst&Young nadzorowały zamknięcie aukcji międzynarodowej, która była otwarta dla oferentów, którzy dostarczyli depozyt w wysokości 338,698$ oprócz spełniania innych wymagań finansowych. Cena zapłacona przez oferentów oraz liczba oferentów biorąca udział została ujawniona przez E&Y. Konkretnie zostało to ujawnione przez Adama Meistera, który został zgłoszony przez pierwszego użytkownika w celu identyfikacji Bitcoin. W oświadczeniu firma E&Y oświadczyła, że aukcja przyciągnęła “istotny interes” od osób fizycznych, w tym funduszy inwestycyjnych i aktywów cyfrowych. Proces ten jest bardzo konkurencyjny i dowodzi rosnącego apetytu na zasoby cyfrowe takie jak Bitcoin. Wartość Bitcoin znacznie wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca. Bitcoins sprzedawane na aukcji były pierwotnie zajęte przez rząd Australii w 2013 w związku ze ściganiem użytkowników Silk Road, którzy zostali aresztowani za handel narkotykami w internecie. 32-letni podejrzany, który przyznał się do komerecyjnego handlu narkotykami został skazany na 11 lat więzienia. Gdy policja przeszukała jego posiadłość odkryli trzy portfele elektroniczne zwierające 24,518 bitcoins.

Według E&Y, aukcja była pierwszą tego typu w Australii, ale druga na całym świecie. W listopadzie 2015 roku w USA zlicytowano około 44,241 bitcoins, które zostały odzyskane z Jedwabnego Szlaku.