Członek rodziny królewskiej szejk Saeed bin Ahmed Al Maktoum będzie współpracował z funduszem kryptowalutowym z siedzibą w Liechtensteinie, Invao; firma ma na celu pozyskanie większej liczby inwestorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

 

06.02.2019

 

Szejk ma pomóc Invao pozyskać fundusze w ZEA. Jego prywatne biuro inwestuje także w kryptowaluty i startupy z branży Blockchain.

Pomimo kryzysu na rynku krypto w ubiegłym roku, Invao zainwestowało już ponad 1 milion dolarów, uzyskując przy tym znaczne zyski, wynika z publikacji biznesowej Arabian Business. “Nawet w naszym najgorszym miesiącu osiągnęliśmy 8-procentowy zysk z naszych inwestycji” – powiedział Frank Wagner, współzałożyciel Invao.

Partnerstwo z Invao jest częścią planu rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który ma stać się centrum inwestycyjnym Blockchain do 2021 roku.

W kwietniu 2018 r. Szejk Mohammed bin Rashid, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Władca Dubaju, zainicjował “ZEA Blockchain Strategy 2021”. Szejk Mohammed bin Rashid powiedział, że przyjęcie technologii Blockchain pomoże rządowi przygotować się na przyszłe wyzwania, takie jak plan zmniejszenia kosztów administracyjnych o 3 miliardy dolarów rocznie.

Źródło obrazu: 123rf.com