Z niezbyt pozytywnym przebiegiem decyzji na temat COIN ETF, trendy w społeczności Bitcoin zmieniły się w kierunku debaty na temat skalowania kryptowaluty

 

 

 

Niektórzy z debatujących są fanami pomysłu zwiększenia rozmiarów bloku poprzez hardfork, czyli zmiany w protokole sieci, południowoafrykański przedsiębiorca bitcoinowy Vinny Lingham uważa, że wpłynęłoby to w negatywny sposób na naszą ulubioną kryptowalutę.

 

Sieć Bitcoin zdaje się ostatnio nieco krztusić, co można zaobserwować spoglądając na piętrzące się stosy niepotwierdzonych transakcji, ich rosnące koszty i ogólną ospałość w innych aspektach tej kryptowaluty. Mikrotransakcje już prawie nie istnieją, gdyż nie zachęcają do nich zbyt wysokie opłaty transakcyjne i każdy zauważa w tym spory problemem, ale niestety społeczności Bitcoina trudno jest osiągnąć w tej sprawie consensus.

 

Jak nie hardfork, to co?

 

Zespół Core uważa, że kluczowym dla działania sieci jest pozostawienie rozmiarów bloku takimi, jakie są one obecnie, czyli na poziomie 1MB, bo w przeciwnym wypadku niszczyłoby się całą naturę Bitcoina. Inni z kolei uważają, że tylko w taki sposób można zwiększyć przepustowość sieci i w podobny sposób myśli Bitcoin Unlimited, które przekazuje władzę do ustalania rozmiarów bloku kopiącym. Dla niektórych, to właśnie myśl zapoczątkowana przez BTU zdaje się być rozwiązaniem dla całego tego problemu.

 

Vinny Lingham uważa jednak, że aby Bitcoin zachował swój potencjał na osiągnięcie 3,000 dolarów do końca bieżącego roku, kluczowym jest, aby w grę nie wchodził żaden hardfork:

 

– Zagrożenie na horyzoncie. Jeśli wezmą Bitcoina pod skalpel, wszystkie prognozy pójdą do kosza i możemy pomachać na pożegnanie 3-tysiącznemu BTC w 2017 roku.

 

Zdaniem Linghama, największą zaletą Bitcoina jest jego rozpoznawalność branżowa, która zostanie naruszona, jeśli wprowadzi się hardfork. Mogłoby to doprowadzić do wprowadzenia niepotrzebnego chaosu – który Bitcoin jest tym prawdziwym? Niektórzy, aby pozbawić się problemu konieczności wybierania, mogliby zwyczajnie zrezygnować  z BTC, i z BTU.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

20.03.2017