Linux Foundation otworzył rejestrację na nowe, zaawansowane szkolenie dla technologii Blockchain Hyperledger Fabric

 

06.09.2018

 

Nowy kurs, “Podstawy projektu Hyperledger”, jest kolejnym dodatkiem do wysiłków Fundacji na rzecz przedsiębiorczości Blockchain, które obejmują już kurs samodzielnego kursu “Blockchain dla biznesu” za pośrednictwem platformy edukacyjnej non-profit edX.org.

Według dzisiejszego komunikatu prasowego, Linux wyda jeszcze w tym roku egzaminy Certified Hyperledger Sawtooth Administrator, specyficzne dla modularnej platformy Blockchain Hyperledger Sawtooth.

Jak zauważa Clyde Seepersad, najnowsze dane z TechCrunch sugerują, że miejsca pracy w Blockchainie są drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem pracy:

“Tempo tego wzrostu prowadzi do niedoboru specjalistów, którzy są kwalifikowani do wdrażania i zarządzania technologią na skalę przedsiębiorstwa. 100 tys., studentów wzięło udział w bezpłatnym kursie wprowadzającym Hyperledger, wiedzieliśmy, że nadszedł czas na bardziej zaawansowane opcje szkoleniowe i egzaminy certyfikacyjne, aby zademonstrować zakres wiedzy specjalistów”

Dzisiejsza informacja prasowa wskazuje, że nowy zaawansowany kurs umożliwi studentom zajęcie się podstawami technologii Blockchain, obok podstawowej architektury i komponentów, które leżą u podstaw zdecentralizowanych aplikacji Hyperledger Fabric.

Zgodnie z dynamiczną ekspansją sektora Blockchain, wiele głównych międzynarodowych uniwersytetów oferuje kursy typu Blockchain.