London School of Economics (LSE) będzie oferować kurs online dotyczący inwestowania w kryptowaluty, począwszy od sierpnia 2018

 

11.07.2018

 

Zgodnie z zapowiedziami, nowy kurs nazwany “Cryptocurrency Investment and Disruption” pomoże uczniom nauczyć się praktycznych umiejętności interakcji z giełdą kryptowalut, w tym jak korzystać z portfeli kryptowalutowych, a także oceniać początkowe oferty ICO.

Poprzez wprowadzenie kursu, uniwersytet zamierza pomóc globalnym prywatnym organizacjom, inwestorom indywidualnym, firmom świadczącym usługi finansowe a także organom regulacyjnym zrozumieć wysoce destrukcyjny trend kryptowalut.

“Wykładniczy wzrost i zmienność kryptowalut oraz technologia Blockchain, które je wspierają, doprowadziły do ​​globalnego zainteresowania kryptowalutami oraz ICO”

Kurs internetowy będzie prowadzony przez dr Carsten Sørensen, udział w kursie będzie kosztował 1800 euro.

W lutym australijska publiczna uczelnia badawcza RMIT rozpoczęła pierwszy w kraju kurs uniwersytecki dotyczący technologii Blockchain. 8-tygodniowy kurs, o nazwie “Opracowanie strategii Blockchain”, ma na celu nauczenie nie tylko teoretycznych aspektów Blockchain, ale także praktycznych umiejętności potrzebnych do korzystania z technologii.