Firma LSEG Technology, dostawca rozwiązań technologicznych dla London Stock Exchange Group, ogłosiła, że ​​jej silnik dopasowujący zostanie wykorzystany do zasilania nowej giełdy zasobów cyfrowych z siedzibą w Hongkongu

 

23.01.2019

 

Zbliżająca się giełda aktywów cyfrowych o nazwie AAX pochodzi ze skupionej na kryptowalutach grupy ATOM. Platforma podobno stanie się pierwszą cyfrową giełdą aktywów, która będzie korzystać z tak zwanego “Millennium Exchange” LSEG Technology, który jest nisko opóźnionym i skalowalnym silnikiem dopasowującym, podobno już używanym na tradycyjnych giełdach, takich jak LSE, Borsa Italiana, Giełda Papierów Wartościowych w Oslo, i inni.

AAX, który ma zostać uruchomiony w pierwszym kwartale tego roku będzie podobno korzystać z silnika dopasowującego LSEG, aby stworzyć podstawę swojej platformy transakcyjnej. Mówiąc o transakcji, dyrektor generalny Grupy ATOM, Peter Lin, powiedział, że technologia ta pomoże osiągnąć większy poziom uczciwości, przejrzystości i wydajności dla handlowców kryptowalutowych.

Umowa licencyjna między solidnym głównym dostawcą rozwiązań rynkowych a powstającą platformą destrukcyjną najwyraźniej ma na celu złagodzenie obaw dotyczących bezpieczeństwa, manipulacji na rynku i wysokiej wydajności w branży krypto.

W kontekście Hongkongu pojawiły się ostatnie sygnały od lokalnego regulatora ds. Papierów wartościowych oraz Komisji Papierów Wartościowych (SFC), że rozważane są ramy prawne regulujące giełdy kryptowalut, a przewodniczący SFC stwierdził w październiku zeszłego roku:

“Musimy sprawdzić, czy i jak te platformy handlu aktywami cyfrowymi mogą być regulowane zgodnie z normą porównywalną z platformą licencjonowaną, jednocześnie zapewniając ochronę interesów inwestorów”

W listopadzie SFC ujawniło szczegóły zmieniającego się proponowanego regulaminu postępowania dotyczącego wymiany krypto, wraz z wytycznymi dla funduszy zajmujących się kryptowalutą. Ponieważ formalne krypto-regulacyjne środowisko Hongkongu nadal się kształtuje, niektórzy lokalni prawnicy ostrzegają, że nowe regulacje mogą okazać się uciążliwe, a nawet szkodliwe dla nowych podmiotów wchodzących na rynek krypto.

Źródło obrazu: 123rf.com