Francuski gigant dóbr luksusowych LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE współpracuje z ConsenSys i Microsoft Azure w celu opracowania platformy Blockchain do śledzenia swoich produktów

 

27.03.2019

 

AURA, platforma oparta na Blockchain, ma zostać uruchomiona w maju lub czerwcu 2019 r. z dwoma głównymi filiami LVMH: Louis Vuitton i Parfums Christian Dior.

Louis Vuitton to francuski dom mody założony w 1854 roku i znany z charakterystycznego logo LV, a Parfums Christian Dior to linia perfumeryjna i kosmetyczna innego francuskiego domu mody Christian Dior.

Zgodnie z raportem platforma AURA oparta jest na platformie JPMorgan Quorum Blockchain, która działa na Blockchainie Ethereum (ETH).

Oczekuje się, że w początkowej fazie AURA udowodni autentyczność luksusowych produktów LVMH, pozwalając na śledzenie pochodzenia do punktu sprzedaży. W kolejnym etapie firma zamierza zbadać ochronę kreatywnej własności intelektualnej, a także ekskluzywne oferty, wydarzenia dla klientów i oszustwa anty-reklamowe.

W celu dostarczenia platformy opartej na Blockchain, LVMH podobno zatrudniło pełnoetatowy zespół Blockchain, który pracuje nad projektem AURA od ponad roku, współpracując z ConsenSys i Microsoft Cloud Azure.

Po udanym pilotażu AURA projekt ma zostać rozszerzony na inne marki LVMH, a także na jego konkurentów.

Źródło obrazu: 123rf.com