Para brytyjskich przedsiębiorców sprzedała 50 luksusowych apartamentów za Bitcoiny

 

12.02.2018

 

Dwóch przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii-założycielka marki Ultimo-giganta branży bieliźniarskiej Michelle Mone i jej partner, miliarder Douglas Barrowman-sprzedali 50 luksusowych apartamentów w Dubaju, które pierwotnie obiecali wprowadzić do oferty Bitcoin we wrześniu ubiegłego roku, wynika z raportu opublikowanego przez Business Insider 10 lutego.

W Dubaju we wrześniu 2017 r. zainaugurowano luksusowy projekt “Aston Plaza and Residences” o wartości 325 mln USD, który ma zostać ukończony do 2020 r. Po ogłoszeniu projektu Mone i Barrowman obiecali zaoferować 150 z 1300 mieszkań, które wchodzą w skład “Aston Plaza and Residences” do kupienia za Bitcoiny.

W lutym 50 z tych mieszkań zostało już sprzedanych, jak poinformowali przedsiębiorcy Business Insider. Michelle Mone dodała, że ​​niektórzy nabywcy kupili po dwa mieszkania, a jedna osoba kupiła ich nawet dziesięć.

Oferta do kupienia w Bitcoin obejmuje zarówno studia, które kosztują 130 000 USD za sztukę, w przybliżeniu  15,5 Bitcoinów, jak i apartamenty z dwiema sypialniami za 380 000 USD każdy, czyli z grubsza, 45 Bitcoinów.

Jak donosiła CNBC we wrześniu zeszłego roku, para początkowo zobowiązała się do sprzedaży 150 mieszkań za Bitcoiny, co było “pierwszym ważnym projektem tej wielkości”, jaki można kupić w cyfrowej walucie. Barrowman skomentował, że wciąż otrzymują kolejne zapytania dotyczące oferty, ale nie podjęli jeszcze decyzji co do kolejnej partii inwestycji.