Członek zarządu Bitcoin Association w Szwajcarii Luzius Meisser powiedział, że wierzy, że następna fala innowacji skupi się na stablecoinach i tokenach bezpieczeństwa

 

17.01.2019

 

Meisser jest informatykiem i ekonomistą, który był współzałożycielem Bitcoin Association Switzerland w 2013 r., a także aktywną postacią w lokalnym przemyśle kryptowalutowym, zasiadając jako członek zarządu ds. Zarządzania aktywami kryptowalutowymi.

W odniesieniu do średniookresowej przyszłości krypto, Meisser powiedział, że spodziewa się, że sektor ICO ulegnie znacznej zmianie, zauważając, że do tej pory inwestorzy ICO mieli nieznaczne prawa, ponieważ w zasadzie byli niewiele więcej niż darczyńcami.

Żądając, aby ich zabezpieczenia stały się bardziej namacalne, Meisser przewidziała, że ​​można się spodziewać, że tokeny bezpieczeństwa będą odpowiadać za kolejną, znacznie silniej regulowaną falę rynku ICO.

Wyjątkiem Meisser były pewne stablecoiny, których zdecentralizowane mechanizmy zapewniają, że są prawnie uważane za płatności lub tokeny użytkowe, a nie papiery wartościowe.

“Stablecoiny są warunkiem wstępnym, aby umożliwić przeciętnym firmom wniesienie kapitału własnego do Blockchainu, ponieważ jeśli emitują obligacje lub akcje, chcą to zrobić w stosunku do dolara, euro lub franków szwajcarskich a nie Bitcoina lub Ethereum”

W innych uwagach Meisser zauważył, że ​​szwajcarskie banki nadal bardzo unikają ryzyka i dlatego starają się nie dotykać krypto, i nakreśliły kilka mechanizmów, które lokalne przedsiębiorstwa i startupy mogą wykorzystać do ominięcia trudności bankowych w kraju. W szczególności, jak informowaliśmy, szwajcarski startup jesienią ubiegłego roku zamknął fundusze na utworzenie banku oferującego usługi związane z kryptowalutą.

Źródło obrazu: 123rf.com