Prywatny bank Maerki Baumann stanie się drugim szwajcarskim bankiem, który przyjmie aktywa kryptowalutowe

 

07.08.2018

 

Prywatny bank w Zurychu zdecydował się zaakceptować aktywa kryptowalutowe z płatności otrzymanych za świadczone usługi, a także z firm wydobywczych w odpowiedzi na nowe potrzeby rynku i wzrost popularności kryptowalut.

Maerki Baumann zauważył, że nie są gotowi na bezpośrednie inwestycje w kryptowaluty, ale dostarczy ekspertów klientom zainteresowanym inwestowaniem w krypto. Zgodnie z oświadczeniem bank uważnie monitoruje rozwój kryptowalut jako instrumentu inwestycyjnego, zauważając:

“Obecnie postrzegamy kryptowaluty jako alternatywne instrumenty inwestycyjne, ale mamy ograniczone doświadczenie i dane (ceny, zmienność, wolumeny handlowe)”

Jednak bank stwierdza, że ​​obecnie odradzają większe inwestycje w kryptowaluty, dodając:

“Kryptowaluty nie są według naszej oceny odpowiednie do długoterminowych inwestycji z powodu niepewności opisanych powyżej”

Wcześniej tego lata Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym szwajcarskim bankiem, który dostarczył konta firmowe dla firm typu Blockchain i krypto związanych z fintech. W zeszłym roku Falcon Private Bank otrzymał zezwolenie szwajcarskiego organu nadzoru finansowego (FINMA) na zarządzanie Bitcoinem (BTC) i innymi kryptowalutami opartymi na technologii Blockchain.