15 stycznia wejdą w życie przepisy regulujące wirtualne waluty w Malezji

 

14.01.2019

 

Minister finansów Malezji, Lim Guan Eng, powiedział dziś, że rozporządzenie o rynkach kapitałowych i usługach wejdzie w życie 15 stycznia 2019 roku. Według Reuters, nowe rozporządzenie klasyfikuje waluty cyfrowe, tokeny i krypto-aktywa jako papiery wartościowe, umieszczając je pod jurysdykcją Komisji Papierów Wartościowych.

Począwszy od wtorku, każda osoba świadcząca nieautoryzowane usługi związane z ICO lub zakupem walut cyfrowych w Malezji będzie podlegać karze 10 lat pozbawienia wolności i karze grzywny w złocie w wysokości około 2,4 mln USD.

Według malezyjskiego serwisu informacyjnego The Star, Eng zwrócił uwagę na pozytywne nastawienie Ministerstwa Finansów w branży kryptowalut, stwierdzając:

Ministerstwo Finansów postrzega zasoby cyfrowe, a także technologie leżące u podstaw technologii Blockchain, jako potencjał do wprowadzania innowacji zarówno w starych, jak i nowych branżach.

Eng zauważył także, że Ministerstwo uważa, że ​​aktywa cyfrowe oferują zarówno alternatywną metodę pozyskiwania funduszy, jak i nową kategorię aktywów dla inwestorów.

Źródło obrazu: 123rf.com