Technologia Blockchain jest coraz częściej akceptowana przez rządy i przedsiębiorstwa

 

 

 

19.09.2017

Malta ogłaszała już wiele spotkań o tematyce związanej z Bitcoinem i oferuje legalizację sprzedaży hurtowej kryptowalut. Najnowsze wiadomości z kraju wskazują, że jego wdrażanie technologii Blockchain będzie kontynuowane, ponieważ rząd oficjalnie ogłosił utworzenie grupy zadaniowej “Blockchain”, która zapewni plan działań na rzecz wdrożenia krajowej strategii dotyczącej tej technologii.

Wiadomość została udostępniona za pośrednictwem komunikatu prasowego rządu, który ogłosił, między innymi, że:

Oprócz wykorzystania możliwości, jakie niesie za sobą technologia Blockchain na rzecz zwiększenia efektywności w procesach i usługach sektora publicznego, rząd ambitnie patrzy na tworzenie nowej funkcji regulacyjnej, której głównym celem jest wykorzystanie technologii w ramach prawnych ram operacyjnych, służących jako śmiałe inicjatywy prowadzące do stworzenia idealnego ekosystemu dla tych, którzy chcą inwestować w technologię Blockchain.

Nawet gdy Chiny wycofują się z dominacji Bitcoina, inne kraje wydają się być gotowe przejąć po nich “pałeczkę”. Wspomniana grupa zadaniowa będzie odpowiedzialna za ocenę wniosków przesłanych przez prywatne podmioty poszukujące zamówień rządowych na realizację programu Blockchain.