Rząd Malty opublikował ostrzeżenie o witrynie obsługującej kryptowaluty

 

06.04.2018

 

StocksBTC oferuje potencjalnym klientom fizyczną lokalizację w kraju. Malta Financial Services Authority (MFSA) ostrzega wszystkie zainteresowane osoby przed oszustwem ze strony firmy. StocksBTC oferuje konsumentom inwestycje lub inne usługi finansowe. MFSA podkreśla, że StocksBTC nie jest licencjonowaną firmą lub w żaden inny sposób upoważniony przez MFSA do świadczenia jakichkolwiek usług finansowych, które są wymagane na mocy licencji lub na mocy prawa maltańskiego.

MFSA dodaje:

MFSA zdecydowanie zaleca inwestorom i konsumentom usług finansowych, żeby przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji lub zawarciem transakcji dotyczącej usług finansowych upewnili się, że podmiot, z którym inwestycja lub transakcja jest dokonywana, jest upoważniony do świadczenia takich usług przez MFSA lub inny podmiot w stosownych przypadkach organ nadzoru finansowego

MFSA podjął w dużej mierze ostrożne podejście do kryptowalut, a dzisiejsze ostrzeżenie jest pierwszym przypadkiem związanym z kryptowalutą.

Ostrzeżenie pojawiło się nieco ponad dwa miesiące po tym, jak MFSA opublikował informację zwrotną dla swojej nowej instrukcji zarządzania kryptowalutami, chociaż aktualna lista zasad nie została jeszcze wydana, jak wcześniej podano.