Maroko oficjalnie wprowadziło zakaz transakcji wykorzystujących kryptowaluty, powołując się na brak regulacji jako “niebezpieczeństwo” dla użytkowników

 

 

 

23.11.2017

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym na stronie internetowej Urzędu ds. Zmian, krajowy organ regulacyjny ds. giełd obrał zdecydowane stanowisko w sprawie wykorzystania kryptowalut w kraju.

Transakcje dokonywane za pośrednictwem walut wirtualnych stanowią naruszenie przepisów i podlegają sankcjom karnym i grzywnom.

Stanowisko północno-zachodniego regulatora afrykańskiego królestwa to złe wieści dla marokańskiego handlu i rozwoju. Dostawca usług internetowych ogłosił wcześniej, że będzie akceptował płatności w Bitcoinach.

Firma wskazała, że ​​będzie przestrzegać orzeczenia regulatora, ale założyciel firmy Karl Stanzik uważa, że ​​regulator będzie walczył o ograniczenie korzystania z wirtualnych walut w kraju.

Maroko Office des Changes podkreśla, że ​​wszystkie płatności zagraniczne muszą odbywać się “za pośrednictwem autoryzowanych pośredników oraz w walutach obcych notowanych przez Bank Al-Maghrib”, który jest bankiem centralnym.

Podobnie jak wiele rynków wschodzących, wykorzystanie kryptowalut stale rośnie i szacuje się, że transakcje o wartości blisko 200 000 USD są dokonywane za pomocą wirtualnych walut.

Co ciekawe, marokański regulator powiedział, że będzie obserwował rozwój kryptowalut z czujnym okiem, wraz z bankiem centralnym.

Ponieważ coraz więcej osób, firm i instytucji zaczyna korzystać z kryptowalut, rządy i konwencjonalne instytucje finansowe są zmuszone albo podjąć działania prawne, albo zalegalizować wykorzystanie wirtualnych walut.