07.02.2018

MediChain poinformowała o planach uruchomienia ICO w dniu 1 marca 2018., wraz z przedsprzedażą tokenów firmy od 5 lutego 2018 r. Biorąc pod uwagę obecny stan rynku dokumentacji medycznej, zainteresowanie MediChain nie budzi żadnego zaskoczenia. Już zbyt długo klienci sektora ochrony zdrowia zostali zmuszeni do mierzenia się z nieprzejrzystościami rynku, nie będąc w stanie dowiedzieć się o swoich danych osobowych przechowywanych przez jeden szpital lub rozproszonych w całym kraju w niekompatybilnych systemach. Coraz niechętniej dzielą się informacjami w świetle dużej skali wycieków danych osobowych. Według badania konsumenckiego Accenture 2017 dotyczącego bezpieczeństwa cybernetycznego i zaufania cyfrowego, około 26% konsumentów w Stanach Zjednoczonych doświadczyło naruszenia ich dokumentacji medycznej.

MediChain oferuje kompleksowe rozwiązanie. Jego projekt stawia pacjentów na pierwszym miejscu i umożliwia im bezpieczne kontrolowanie, nadzorowanie i aktualizację swoich danych przechowywanych w łańcuchu blockchain w chmurze. Podczas gdy firma stoi w obliczu znaczącej konkurencji na rynku elektronicznych dokumentów zdrowotnych (EHR) i elektronicznych dokumentów medycznych (EMR), dyrektor generalny MediChain, Mark Baker, szybko wskazuje na istotną różnicę: “Istnieje niewiele firm medycznych używających systemu blockchain i każda z ich, z wyjątkiem naszej, zależna jest od tego, czy uda im się rywalizować z innymi o wielomiliardowych obrotach na rynkach EHR i EMR, i konkurować z tymi uznanymi firmami o źródła przychodów.” Jak jednak zauważa, jego firma ukierunkowywuje się na znacznie większe źrodło przychodów, który przekształci firmy EHR i EMR w partnerów – wykorzystanie informacji medycznej jako anonimowego zbioru danych: “Nasze hasło to “Medyczna platforma Big Data”, które jest naszym głównym wyróżnikiem. Oznacza to, że wartością w systemie nie jest tylko usługa lub narzędzie końcowe dla użytkownika (chociaż oczywiście rownież i to), ale duże bazy danych, które mają ogromną wartość dla firm farmaceutycznych, systemów opieki zdrowotnej i ubezpieczycieli.” Doktor Baker również podkreślił rozmiar rynku dużych baz danych, na które to firma jest ukierunkowana: “Roczna wartość jest szacowana raczej w granicach setek miliardów, z których korzystają konkurencyjne firmy”.

Współpraca, a nie konkurencja leży u podstaw modelu biznesowego, w którym pacjenci ściśle współpracują z lekarzami i szpitalami, wprowadzając swoje dane do uzgodnionej , wspólnej chmury, która jest częścią ekosystemu firmy. Doktor Baker spodziewa się, że ICO jego MediChain Utility Tokens (MCU) ułatwi współpracę z innymi podobnymi podmiotami: “Naturalnie sprzedaż tokenów pomoże nam osiągnąć nasze cele finansowe. Chcemy jednak połączyć ten cel z utworzeniem społeczności pacjentów i podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, firm farmaceutycznych i ubezpieczycieli, które będą stanowić podstawę naszej platformy. Tworząc budżet na realizację naszych projektów, możemy także ożywić ekosystem MediChain, a uczestnicy sprzedaży tokena pojawią się na pokładzie jeszcze przed uruchomieniem.”

Firma współpracuje z ICOBox w celu zorganizowania sprzedaży tokenów. Jest to projekt, który ICOBox ma przyjemność wspierać, jak napisał współzałożyciel Mike Raitsyn: “Cieszę się, że pomagam MediChain przy realizacji ich projektu, pełniąc przy tym rolę doradcy firmy. Oprócz zrewolucjonizowania rynków EHR i EMR oraz uwolnienia klientów, projekt promuje współpracę zamiast konkurencji, potencjalnie prowadząc do odkrycia nowych ratujących życie metod leczenia i leków. Jest to naprawdę model, w którym klienta stawia się na pierwszym miejscu, a korzyści odnoszą wszyscy”.

Przedsprzedaż 6,5 milionów MCU po cenie 1 USD za tokena rozpocznie się 5 lutego 2018r. i potrwa dwa tygodnie, do 19 lutego, podczas gdy sprzedaż publiczna ICO o wartości 40 milionów MCU rozpocznie się 1 marca i zakończy 30 kwietnia.