Niemiecki koncern samochodowy marki Mercedes-Benz i Smart zaprezentowała swoją własną kryptowalutę MobiCoin na światowym kongresie samochodowym w Barcelonie

 

06.03.2018

 

Projekt, który rozpoczął się w lutym 2018 roku, powstał w celu nagradzania kierowców za przyjazne środowisku nawyki jazdy, tj. Płynną i bezpieczną jazdę przy niskich prędkościach. Projekt będzie w fazie testowania przez następne trzy miesiące, podczas których 500 kierowców, którzy przestrzegają ekologicznych zasad prowadzenia pojazdu, zostanie nagrodzonych MobiCoinami.

Dane z pojazdów zostaną przesłane do Daimlera i zamienione na MobiCoiny, które będą przechowywane w aplikacji mobilnej. Uczestnicy z największą liczbą MobiCoinów otrzymają ponoć bilety VIP na wydarzenia takie jak Wyścigi DTM, Finał MercedesCup czy Fashion Week w Berlinie. Jednak nie wiadomo, czy kierowcy będą w stanie zamienić MobiCoiny na walutę lub inną kryptowalutę.

W lutym 2018 r. Niemiecki potentat BMW ds. Produkcji samochodów ogłosił partnerstwo z VeChain, platformą do ulepszania dystrybucji dostaw opartą na Blockchain. W tym samym miesiącu, Porsche z siedzibą w Stuttgarcie ogłosiło, że połączyło siły z berlińskim startupem XAIN, aby wykorzystać technologię Blockchain w ulepszaniu systemów autonomicznych w samochodach.

Wcześniej, w styczniu 2018 r., Dyrektor Volkswagena Chief Digital Officer Johann Jungwirth dołączył do rady nadzorczej Fundacji IOTA.