MGT Capital Investments Inc. po raz pierwszy zapowiedziało swój debiut w sektorze wydobycia Bitcoin pod koniec czerwca i już poinformował o przyznaniu wynagrodzenia za wydobycie w Fazie Pierwszej

 

 

Operacja zaczęła się, kiedy John McAfee, twórca oprogramowania antywirusowego McAfee Antivirus, przejął MGT na początku roku i skierował firmę w stronę Bitcoin i technologii blockchain.

 
Marco Streng, dyrektor naczelny Genesis Mining, wypowiedział się na temat działalności wydobywczej MGT:

 
– Doceniamy wysiłki MGT w celu wydobywania i uważamy, że jest to dobre dla przemysłu. 10 PH nadal wydaje się stosunkowo małą operacją i bezpośredni jej wpływ na rynek wydobycia jest raczej ograniczony.

 
Czym różni się wydobywanie Bitcoin przez MGT?

 
Jak na razie MGT wydobył ponad 90 Bitcoin, każdy za 611 dolarów. Przy tym kursie wymiany, firma zarobiła na nich niemal 50 000 dolarów i kontynuuje swoją działalność. Obecnie rozpoczyna Fazę Drugą swoich planów wydobycia i ma nadzieję osiągnąć 5 PetaHash siły wydobycia na koniec ostatniego kwartału 2016 roku.

 
To niespotykane, że firma taka jak MGT chce inwestować w fizyczne wydobywanie Bitcoin, a nie w jego posiadanie. Większość firm venture capital jedynie kupują i przechowują Bitcoin w swoich portfolio, ale McAfee ma inne podejście.

 
Racji tego, że MGT zużywa ogromne ilości sprzętu oraz biorąc pod uwagę ich strategię niskiego wykorzystania energii, wydaje się, że znaleźli sposób na bardziej zyskowne wydobycie. Jednak przy obecnym dzieleniu wynagrodzeń z wydobycia, los ich centrum wydobycia zależny jest of przyszłej ceny Bitcoin.

 
Jak podają źródła, następne dzielenie Bitcoin powinno odbyć się w 2020 roku. To wydarzenie sprawi, że wynagrodzenie spadnie do 6,25 BTC, co zostanie zrekompensowane przez jego wysoką wartość.

 
Następna faza ma zwiększyć siłę

 
W ogłoszeniu na temat działalności wydobywczej, MGT zauważył, że ich centrum będzie znajdować się w stanie Waszyngton i ma generować 2 PetaHash siły wydobywczej. Obecnie MGT posiada już ośrodek, który pracuje pełną parą. To jest Faza Pierwsza. Faza Druga to zwiększenie siły hash.

 

11.10.16