Dostawca usług Blockchain Bitfury zatrudnił 11-letniego weterana amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, aby poprowadził projekt, który umożliwi skuteczne śledzenie Bitcoinów

 

11.05.2018

 

Bitfury ogłosił w piątek, że Michael DuBose, który prowadził dział DoJ’s Computer Crime and Intellectual Property w latach 2000-2011, dołączy do firmy jako prezes Crystal USA, gdzie “pomoże wprowadzić Crystal do użytku codziennego dla amerykańskich agencji”

“Jestem podekscytowany możliwością odgrywania kluczowej roli w wiodącym rozwoju firmy Bitfury w firmie Crystal” – powiedział DuBose w czwartek. “Crystal znacznie ułatwia identyfikację i śledzenie działalności przestępczej w Blockchain, zapewniając w ten sposób istotną usługę organom ścigania, instytucjom finansowym i innym grupom w Stanach Zjednoczonych”

Bitfury, który dostarcza także sprzęt do wydobywania Bitcoinów, po raz pierwszy zaprezentował Crystal w styczniu, oferując firmom i organom ścigania możliwość śledzenia transakcji Bitcoinów opartych na Blockchainie. Oprogramowanie ocenia transakcje i adresy zgodnie z ich ryzykiem, na przykład sygnalizując ruchy Bitcoinów, które mogą być związane z nielegalnymi działaniami.

Według Bitfury narzędzie może pomóc władzom przyspieszyć śledztwo w nielegalnej działalności związanej z kryptowalutą. Strona internetowa firmy twierdzi, że w ciągu zaledwie trzech godzin znaleziono podmiot z 5 miliardami dolarów z ataków WannaCry ransomware w maju.

“Gdyby organy ścigania dysponowały odpowiednim narzędziem do znajdowania przestępców na Blockchain Bitcoin”, powiedziała firma w prezentacji, “mogliby szybko obezwładnić przestępców i zapobiec dalszym globalnym szkodom”

Bitfury sprzedaje również Crystal firmom, które borykają się z potencjalnymi konsekwencjami prawnymi dla akceptacji Bitcoinów pochodzących z działań na czarnym rynku. Wykorzystując Crystal, dyrektor generalny Bitfury Valery Vavilov powiedział w styczniu: “możesz śledzić transakcje Bitcoin i sprawdzać, czy ten adres Bitcoin, od którego otrzymujesz pieniądze, jest zielony czy czarny”